Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Były gwiazdor uznany za winnego. Trafi do więzienia!

NBA News: Były gwiazdor uznany za winnego. Trafi do więzienia!

NBA News: Były gwiazdor uznany za winnego. Trafi do więzienia!
Photo by Ronald Martinez/Getty Images

Glen Davis został uznany za winnego udziału w spisku mającym na celu oszukanie planu opieki zdrowotnej i świadczeń socjalnych dla zawodników NBA. Davis to jeden z kilkunastu koszykarzy, który uczestniczył w procederze wyłudzenia ponad pięciu milionów dolarów. Grozi mu nawet… 20 lat więzienia!

Przypomnijmy, że oszustwo, w którym brało udziało kilkunastu zawodników NBA, polegało na rozliczaniu zabiegów medycznych i stomatologicznych, które nigdy nie odbyły się. Na czele tego procederu stał Terrence Williams, który przyznał się do winy i już został skazany na 10 lat więzienia.

Glen Davis usłyszał cztery zarzuty, do których należą oszustwa drogą elektroniczną, oszustwa w służbie zdrowia, spiskowanie w celu popełnienia oszustwa i spiskowanie w celu złożenia fałszywych oświadczeń.

Grozi mu nawet do 20 lat więzienia, chociaż według MassLive „prawdopodobnie otrzyma znacznie krótszy wyrok”. Davis nie był jedynym byłym zawodnikiem NBA, który brał udział w tym procederze. W tym gronie był m.in. Will Bynum.

Biuro prokuratora USA Damiana Williamsa wydało oświadczenie po wydaniu wyroku skazującego.

„Chociaż wielu z ponad 20 oskarżonych skazanych w tej sprawie to dobrze znane gwiazdy NBA, to ich zachowanie było typowym planem mającym na celu oszukanie planu opieki zdrowotnej NBA i uzyskanie przez oskarżonych nielegalnych zysków w wysokości ponad 5 milionów dolarów. Ten wyrok jest przykładem tego, że pomimo sławy i sukcesów w sporcie lub w jakiejkolwiek innej dziedzinie, nikt nie jest zwolniony z zarzutów karnych, jeśli dopuści się oszustwa” – czytamy.

Według prokuratorów lekarze i dentyści współpracowali z zawodnikami, tworząc fałszywe faktury, które następnie składano do dodatkowego planu ubezpieczeniowego w celu uzyskania zwrotu kosztów.

Davis spędził osiem sezonów w NBA, grając oprócz Celtics (tam zdobył mistrzostwo) w Orlando Magic i Los Angeles Clippers. Według Spotrac Davis zarobił podczas swojej kariery ponad 33 miliony dolarów.