Delonte West wraca do pracy

Delonte West wraca do pracy

Fantastyczne wieści przekazały wczoraj amerykańskie media. Były zawodnik NBA, Delonte West robi kolejne postępy w swym powrocie do zdrowia. Delonte rozpoczął właśnie pracę w centrum, którego jeszcze do niedawna był pacjentem.

West, cierpiący na chorobę dwubiegunową, trafił do ośrodka odwykowego Rebound na Florydzie w październiku zeszłego roku za sprawą Marka Cubana. Właściciel Mavericks widząc nagrania video z bezdomnym Westem na ulicy postanowił pomóc swojemu byłemu podopiecznemu. Cuban osobiście znalazł i zawiózł Delonte do centrum, gdzie ten poddał się detoksowi od alkoholu i narkotyków.

W listopadzie świat obiegły nagrania, na których powoli wracający do zdrowia West rzuca w samotności:

Jak natomiast wczoraj poinformował Shams Charania, były gracz NBA zrobił na tyle duże postępy, że władze ośrodka zdecydowały się przyjąć go do pracy. West cały czas pozostaje w kontakcie z Cubanem, dzięki któremu Delonte ostatnio pogodził się ze swoją matką.

West spędził na parkietach NBA 8 sezonów występując w barwach Celtics, SuperSonics, Cavaliers i Mavericks, będąc zwykle solidnym rezerwowym na pozycjach 1-2. Teraz, z pomocą Marka Cubana, zdaje się wreszcie wychodzić na prostą. Oby nic nie zaburzyło tego procesu.