NBA News: Bez LeBrona też można. Czekali na to… 31 lat!

NBA News: Bez LeBrona też można. Czekali na to… 31 lat!

NBA News: Bez LeBrona też można. Czekali na to… 31 lat!
(Photo by Jason Miller/Getty Images)

Cleveland Cavaliers zakwalifikowali się do drugiej rundy NBA playoffs 2024, pokonując Orlando Magic w meczu numer siedem pierwszej rundy Konferencji Wschodniej. To pierwszy raz, gdy Cavaliers zagrają w półfinałach konferencji bez LeBrona Jamesa w składzie. Ostatni raz miało to miejsce… 31 lat temu!

Stawiając 50 PLN na wygraną Celtics 4:0 w serii z Cavs, możesz wygrać 140 PLN
kurs z dnia: 6.05.2024
Kurs: 3.20
możesz postawić
+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

W ciągu ostatnich 30 lat historii Cavaliers stanowili istotne zagrożenie dla innych tylko z LeBronem w składzie. W zeszłym sezonie przypieczętowali swój pierwszy występ w playoffach bez Jamesa od ponad 20 lat. Teraz dokonali stopniowej poprawy, kwalifikując się o jedną rundę dalej.

Ostatni występ Cavaliers w drugiej rundzie miał miejsce w play-offach NBA 2018, kiedy pokonali Raptors. James był w drużynie i zdobywał średnio 34 punkty, 11,3 zbiórek i 8,3 asyst, prowadząc drużynę przez playoffy i do finałów NBA w tamtym sezonie.

Ostatni występ Cavaliers w drugiej rundzie bez Jamesa zakończył się porażką z Chicago Bulls Michaela Jordana w 1993 roku.

Donovan Mitchell może nie jest tak elitarny jak LeBron James, ale wielokrotnie w swojej karierze udowodnił, że jest opcją nr jeden w playoffach. W tej serii notował średnio 28,7 punktu, 5 zbiórek i 4,4 asysty, a w meczach 6 i 7 zdobył łącznie 89 punktów, dzięki czemu Cavaliers mogli pokonać młody i niedoświadczony skład Magic.

Teraz rywalem Cavs będą Boston Celtics.

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.