Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Antetokounmpo wyrzucony z boiska. Sędzia wyjaśnia

NBA News: Antetokounmpo wyrzucony z boiska. Sędzia wyjaśnia

NBA News: Antetokounmpo wyrzucony z boiska. Sędzia wyjaśnia
(Photo by Stacy Revere/Getty Images)

Giannis Antetokounmpo nie dokończył spotkania z Detroit Pistons. Na początku drugiej połowy został wyrzucony z boiska przez sędziów z powodu dwóch przewinień technicznych. Fachowcy grzmią z powodu tego wykluczenia. Głos zabrał przedstawiciel NBA, który twierdzi, że arbitrzy podjęli dobre decyzje.

Rodney Mott wyjaśnił, że Giannis Antetokounmpo pierwszy faul techniczny otrzymał z powodu użycia wulgaryzmów, z kolei drugi faul za lekceważące gesty w stosunku do rywala.

Wielu fanów było zszokowanych drugim przewinieniem technicznym, które Antetokounmpo otrzymał po udanym wsadzie przed zawodnikiem Pistons, Isaiahem Stewartem.

Rodney Mott przyznał, że sędziowie uznali tę akcję za drwinę.

„Po wsadzie Giannis zwraca się do przeciwnika i drwi z niego, a to należy uznać jako faul techniczny. I zgodnie z przepisami został wyrzucony z gry z powodu dwóch fauli technicznych” – czytamy w oficjalnym raporcie NBA po meczu.

Tymczasem pierwszy techniczny padł ze względu na użycie wulgaryzmów.

– W trakcie jednej z akcji Giannis uważał, że został sfaulowany. Następnie podszedł do sędziego i użył wulgaryzmów, co jest faulem technicznym – wyjaśnił Mott.

Antetokounmpo zakończył mecz z 15 punktami, 9 zbiórkami, 5 asystami, 3 blokami i jedną stratą. Pomimo utraty Giannisa, Bucks zdołali pokonać Pistons 120:118.