Memphis Grizzlies zastrzegą koszulkę Mike’a Conleya

To było pewne. Memphis Grizzlies ogłosili, że zastrzegą koszulkę z numerem 11 należącą przez ostatnie 12 sezonów do Mike’a Conleya.

Memphis Grizzlies swoje zamiary ogłosili przy okazji oficjalnego potwierdzenia transferu z Utah Jazz, na mocy którego do Salt Lake City trafił właśnie Michael Conley Jr.

W specjalnym prasowym komunikacie, właściciel Miśków, Robert Pera napisał:

„Mike reprezentował naszą organizację i miasto Memphis z wielką pasją i zaangażowaniem przez ostatnie 12 lat. Jego talent, determinacja i upór zrobiły z naszej drużyny corocznego faworyta do gry w playoffs, a jego altruizm i postawa pomogły ukształtować naszą organizację.”

Conley to jeden z najlepszych zawodników w historii organizacji. Rozgrywający całą dotychczasową karierę spędził w Memphis, gdzie wyrósł na czołową jedynkę w lidze. Razem z młodszym z braci Gasol co roku prowadził Grizzlies do walki w playoffs, gdzie absolutnie nikt nie chciał trafić na ich słynne grit&grind. Największym sukcesem klubu za jego kadencji (i przy okazji w krótkiej historii organizacji) był występ w finałach konferencji zachodniej w 2013 roku.

Na przestrzeni 12 lat, Conley dał z siebie absolutne maksimum organizacji z Tennessee, jednakże formuła się wyczerpała i zarówno klub, jak i zawodnika czekają nowe wyzwania. Obie strony powinny być jednak zadowolone – Conley trafił do Utah, które dokonało świetnych ruchów tego lata i może być bardzo groźne w przyszłym sezonie. Memphis natomiast chcą zbudować swoją przyszłość na dwójce Morant/Jackson Jr i jest z pewnością bardzo ciekawa perspektywa.

Źródło: Youtube.com/AIR Highlights