Golden State Warriors zastrzegą koszulkę Andre Iguodali

To nie mogło się skończyć inaczej. Andre Iguodala po zakończeniu swojej przygody w barwach Golden State Warriors zostanie odpowiednio doceniony przez organizację.

W ostatnich godzinach oficjalnie dochodzą do skutku wszelkie wymiany, zwolnienia i zatrudnienia w NBA. Oznacza to, że Golden State Warriors oficjalnie pożegnali się z Andre Iguodalą, oddając go w ramach wymiany do Memphis Grizzlies. Z tego powodu, jak to zazwyczaj bywa, klub wydał oświadczenie prasowe. W nim, prezydent klubu Joe Lacob podziękował skrzydłowemu za niesamowitą przygodę i zapewnił, że koszulka z jego numerem zawiśnie wkrótce pod nową halą Wojowników w San Francisco.

„Latem 2013 roku bardzo się trudziliśmy, żeby podpisać Andre. Widzieliśmy w nim bardzo ważnego zawodnika dla młodej grupy graczy o mistrzowskich aspiracjach. Patrząc na to po 6 latach, myślę, że nie docenialiśmy wtedy jego wartości, zarówno na parkiecie, jak i poza nim. Poświęcił się dla dobra zespołu i był absolutnie kluczowy dla nas podczas tych 5 Finałów z rzędu i 3 tytułów mistrzowskich. Chciałbym podziękować Andre za jego cały wkład i już nie mogę się doczekać chwili, w której jego koszulka zawiśnie pod kopułą hali Chase Center.”

Nie mogło być inaczej. Iguodala, tak jak powiedział Lacob, był absolutnie kluczowym zawodnikiem w każdej mistrzowskiej (i v-ce mistrzowskiej) ekipie Dubs. Bez jego genialnej obrony i wielkiej boiskowej inteligencji Warriors nie byłoby tej dynastii.  Nie zapominajmy przy tym o ogromny poświęceniu, jakie Iggy wykonał. Przychodząc do GSW był uznanym weteranem i wciąż świetnym skrzydłowym, który całą swoją karierę grał w wyjściowej piątce. Jednak Warriors przekonali go wkrótce do przejścia na ławkę na rzecz Harrisona Barnesa i Klaya Thompsona. Nie było to łatwe, lecz przyniosło ogromne sukcesy drużynie, a sam Iggy odbił to sobie zdobywając MVP Finałów w 2015 roku:

Źródło: Youtube.com/Collider Sports