Marc Gasol zostaje w Toronto

Marc Gasol zostaje w Toronto

Marc Gasol był jednym z kluczowych elementów mistrzowskiej układanki Toronto Raptors. Dlatego nie powinno dziwić, że środkowy postanowił zostać w Kanadzie na kolejny sezon.

Marc Gasol miał opcję zawodnika na najbliższe rozgrywki i tylko od niego zależało, czy będzie chciał powrócić do Kanady. Zgodnie z wszelkimi przewidywaniami, środkowy postanowił zostać na kolejny sezon i podjąć próbę obrony pierwszego tytułu mistrzowskiego w historii Raptors. Zarobi przy tym znakomitą pensję w wysokości 25 milionów dolarów.

To nie mogło się skończyć inaczej. Gasol pozyskany w połowie sezonu z tankujących Memphis Grizzlies od razu stał się jednym z najważniejszych zawodników w zespole. Ze swoim wielkim doświadczeniem i talentami defensywnymi był niezastąpiony w niezwykle wyrównanej serii z Sixers. Natomiast zdolność do znajdywania partnerów ze środka i obdarzania ich dokładnymi podaniami, a także rzuty zza łuku (38% w tych playoffs!) przyprawiały o ból głowy praktycznie każdego przeciwnika Toronto.

Gasol zatem znalazł świetne miejsce dla siebie, w którym teraz stanie do obrony mistrzowskiego tytułu. Oczywiście 25 milionów dolarów, których nie miałby szans zarobić na wolnym rynku także odegrały niebagatelną rolę.

Dla Masai Ujiriego to także świetna wiadomość. 34-letni Gasol w przyszłym sezonie wciąż będzie jeszcze bardzo wartościowym graczem. Po rozgrywkach 2019-20 natomiast, kiedy jego produktywność będzie coraz wyraźniej spadać, Toronto będzie mogło podpisać go za znacznie mniejsze pieniądze, lub oszczędzić ponad 25 milionów i znaleźć inne wzmocnienia.

https://www.youtube.com/watch?v=y49rb5zN6cQ

Źródło: Youtube.com/FreeDawkins