Allen Crabbe aresztowany za jazdę po alkoholu

Allen Crabbe aresztowany za jazdę po alkoholu

Allen Crabbe ledwo trzy tygodnie temu został wysłany w wymianie za Taureana Prince’a do Atlanty Hawks. Oczywiście nie zdążył jeszcze u nich zagrać, ale już popadł w konflikt z prawem. To nie pierwszy taki przypadek, gdy zawodnik NBA przechodząc do nowego klubu, popełnia czyn, za który zostaje aresztowany.  

Nowy nabytek Jastrzębi miał prowadzić auto pod wpływem alkoholu. Właśnie pod takim zarzutem został aresztowany przez policję w późny wtorkowy wieczór na Sunset Strip. Do zdarzenia doszło w Los Angeles, Kalifornia. Oficerowie mieli zauważyć, że samochód Crabbe’a jedzie nienaturalnie, więc nakazali zawodnikowi by zjechał na pobocze.

Oficerowie podejrzewali, że  zawodnik może być pod wpływem alkoholu. 27-latek został przebadany alkomatem. Jego stężenie alkoholu we krwi wynosiło 0.08% – precyzyjny, legalny górny limit w stanie Kalifornia. Niezwłocznie został zatrzymany i zabrany przez policję.

źródło: Youtube/TMZSports

Długo jednak nie zagościł w policyjnym areszcie, bo wpłacił kaucję 5000 dolarów, dzięki której wyszedł na wolność.

Transfer Crabbe’a do Hawks nie został jeszcze oficjalnie zatwierdzony, co nastanie już niedługo 6 lipca. Technicznie nie jest jeszcze zawodnikiem ekipy ze stanu Georgia, przypisanym do ich składu, ale to wszystko jest kwestią czasu. Niedawno Nets wyczyścili sobie salary w postaci 18.5 milionów, które miało pójść na ostatni rok kontraktu skrzydłowego. Ten ruch miał pomóc zwiększyć im salary cap, by mogli tego lata podpisać nawet dwa maksymalne kontrakty z topowymi nazwiskami na rynku transferowym.

Zanim skrzydłowy został oddany w wymianie w minionym sezonie w barwach Brooklyn Nets notował średnio 9.6 punktu, 3.4 zbiórki w 43 spotkaniach(20 razy w pierwszej piątce). Aktualnie wchodzi w finałowy rok swojego 4-letniego kontraktu, opiewającego na kwotę blisko 75 mln $, podpisanego w trakcie trwania offseason 2016 w barwach Portland Trail Blazers. W 2020 roku będzie niezastrzeżonym wolnym agentem.

Pochodzący z Los Angeles Crabbe w swojej karierze miał średnie na poziomie 9.5 punktu i blisko 3 zbiórek w 344 meczach rozegranych w latach 2013-2017 w barwach Blazers i 2017-19 z Brooklyn Nets.

Miejmy nadzieję, że cała sytuacja rozejdzie się po kościach, ku przestrodze nie tylko dla samego Crabbe’a, ale również innych zawodników, którzy czasem brawurowo myślą, że ich nazwisko i prestiż uczyni ich bezkarnymi wobec prawa. Może Allen nie zaliczył dobrego początku po oficjalnym transferze do Hawks, ale nadal ma szansę na rehabilitację i pokazanie się kibicom i sztabowi trenerskiemu ze zdecydowanie lepszej strony.

https://www.youtube.com/watch?v=POoJK7RBgJ4

źródło: Youtube/FreeDawkins