Lou Williams na wylocie z LAC?

Lou Williams na wylocie z LAC?

Po katastrofalnym zakończeniu poprzedniego sezonu, nie jest tajemnicą, że w Clippers potrzebne są poważne zmiany. Wiele wskazuje na to, że obejmą one także Lou Williamsa.

Jak donosi Marc Stein z New York Times, panuje dosyć zgodne przekonanie pośród ligowych menadżerów, że LA Clippers planują wkrótce wymienić Williamsa. Informacje te wcześniej potwierdzał także Jonathan Givony z ESPN twierdząc, że Sweet Lou bardzo często pojawiał się w negocjacjach przed tegorocznym draftem.

„Clippers weszli w offseason zdeterminowani, aby poprawić swój zespół po tej upokarzającej z Nuggets. Poprawili swój skład wybierając Ibakę zamiast Harrella, któremu klubowi szefowie pozwolili odejść. Ibaka i Kennard to jednak tylko początek. Zdaniem wielu menadżerów, następny będzie transfer Williamsa.”

Clippers potrzebują kreatora gry z prawdziwego zdarzenia, jeśli chcą w przyszłym sezonie realnie walczyć o tytuł. Williams nie tylko tego nie gwarantował, ale kiedy przyszło do najważniejszych spotkań, przestał także zdobywać punkty, co było jego główną zaletą. W playoffach Sweet Lou zaliczał zaledwie 12 pkt trafiając 23% z dystansu, co stanowiło spory spadek w porównaniu z sezonem regularnym (18 pkt i 35% zza łuku).

Pamiętajmy jednak, że Williams to trzykrotny zdobywca nagrody Rezerwowego Roku, zatem ktoś chętny powinien się znaleźć. Co ciekawe jednak, zdaniem jednego z GM-ów, to Ivica Zubac wzbudza znacznie większe zainteresowanie niż duet Williams/Beverley. Clippers jednak nie zamierzają handlować swoim centrem.

W jakiej drużynie Lou mógłby najlepiej się odnaleźć?

Źródło: Youtube.com/Hoop Intellect