Blake Griffin za Johna Walla?

Blake Griffin za Johna Walla?

John Wall bezsprzecznie ma obecnie jeden z najgorszych kontraktów w całej lidze, przez co Wizards mogą mieć spory problem z wymianą rozgrywającego. Jak się jednak okazuje, pomoc w tej kwestii zaoferowali niedawno Detroit Pistons.

Jak poinformował Zach Lowe sternicy Detroit odzywali się w ostatnim tygodniu do klubu ze stolicy w sprawie potencjalnej wymiany. W jej ramach do Waszyngtonu miałby trafić Blake Griffin w zamian za Johna Walla.

Dla Wizards taka wymiana wygląda bardzo dobrze. Griffin jest lepszym i bardziej wszechstronnym zawodnikiem niż Wall, a do tego ma mniejszy i krótszy o rok kontrakt. Problemy zdrowotne także go nie opuszczają, lecz na zdecydowanie mniejszą skalę niż Johna, przynajmniej w ostatnich latach. Pojawiłaby się co prawda dziura na rozegraniu, ale obowiązki playmakera może z powodzeniem przejmować Bradley Beal. Duet Beal/Griffin z powodzeniem mógłby wprowadzić Wizards do playoffów, co na pewno nie zaszkodziłoby w negocjacjach nowego kontraktu z rzucającym obrońcą.

Ciężko powiedzieć, co takiego mogliby na tym zyskać Pistons. Gdyby udało się wyciągnąć z Waszyngtonu pick w drafcie, przydatny dla ich przebudowy, wtedy taka wymiana wyglądałaby już inaczej. Wynegocjowanie tego wyboru w drafcie nie byłoby jednak najprostsze. Tym bardziej, że Tommy Sheppard kategorycznie zdementował plotki o potencjalnym handlowaniu Wallem, zapewniając, że rozgrywający wcale nie chce odejść.

Jak jednak dodał później Lowe, rozmowy szybko utknęły w martwym punkcie, głównie z powodu władz Detroit, których faktyczne zamiary pozostają niejasne. Tłoki na razie podobno tylko sondują rynek i nie wiadomo, czy naprawdę będą gotowe w najbliższym czasie handlować Griffinem.