Kontuzja Luki Doncica w ostatnim meczu sezonu regularnego

Kontuzja Luki Doncica w ostatnim meczu sezonu regularnego

O naprawdę wielkim pechu może mówić Luka Doncic i jego Dallas Mavericks. Lider Mavs, który początkowo miał opuścić ostatni mecz sezonu regularnego wystąpił w nim, lecz przypłacił swój udział kontuzją.

Do zdarzenia doszło pod koniec trzeciej kwarty:

Jak widać, cała sytuacja nie wyglądała groźnie, a Słoweniec zszedł z boiska o własnych siłach. Oficjalnie uraz został określony jako nadwyrężenie lewej łydki. W Dallas panuje optymizm, iż nie jest to nic poważnego. Na ten moment nie wiadomo jednak, czy Luka będzie gotowy do gry na pierwszy mecz playoffs.

Wszystko zależy od tego, jak poważne są obrażenia. Średnio w tym sezonie zawodnicy opuszczali z powodu tej kontuzji około 2 tygodni (16 dni). Zmagał się z nią chociażby Rudy Gobert, który nie grał przez trzy tygodnie. Najkrótsza przerwa trwała jednak zaledwie 3 dni. Oczywiście, w sezonie regularnym można pozwolić sobie na więcej odpoczynku, niż w trakcie playoffs, lecz Mavericks muszą być bardzo ostrożni, albowiem kontuzje tego typu lubią się odnawiać. Chcąc powalczyć w tym roku o jak najlepszy wynik, Dallas potrzebują Luki w 100% dyspozycji. Tym bardziej, że Utah Jazz zrobią wszystko, aby nie odpaść w tym roku w pierwszej rundzie.

Co ciekawe, Doncic w ogóle miał w meczu ze Spurs nie zagrać. Słoweniec został ukarany faulem technicznym w meczu z Blazers. Jako, że było to jego 16. takie przewinienie w sezonie, Luka otrzymał zawieszenie na jedno spotkanie. Ostatecznie jednak, liga cofnęła faul i Doncic wybiegł na parkiet, chcąc pomóc Mavs wywalczyć trzecie miejsce w konferencji. Ostatecznie mimo zwycięstwa z Ostrogami, sztuka ta się nie udała, a Warriors utrzymali przewagę nad Dallas