Nick Nurse na szczycie listy życzeń Lakers

Nick Nurse na szczycie listy życzeń Lakers

Los Angeles Lakers wczoraj oficjalnie ogłosili to, co było praktycznie pewne już od jakiegoś czasu, a mianowicie zakończenie współpracy z trenerem Frankiem Vogelem. Teraz Jeziorowcy rozpoczną proces poszukiwania nowego szkoleniowca, który nie zapowiada się najłatwiej.

Pamiętajmy, że trenerzy, podobnie jak i kibice obserwowali przez cały sezon to, co działo się w LAL. Zła atmosfera, niedopasowany skład i wielkie oczekiwania budujące ogromną presję sprawiają, że posada head coacha Lakers nie rysuje się najbardziej atrakcyjnie. Tym bardziej po tym, jak potraktowano dotychczasowego trenera. Frank Vogel, który półtora roku temu poprowadził Lakers do mistrzostwa, o utracie pracy dowiedział się od dziennikarzy. Takie załatwienie tematu przez Pelinkę sprawiło już, że zainteresowanie pracą w Lakers całkowicie stracił Quin Snyder, którego nazwisko pojawiało się w spekulacjach medialnych.

Jak jednak informuje Shams Charania, to nie obecny szkoleniowiec Utah Jazz jest priorytetem Jeziorowców. Rob Pelinka wymarzył sobie bowiem Nicka Nurse’a z Toronto Raptors. Nurse to jeden z najlepszych trenerów w całe lidze (Trener Roku 2019/20) i, podobnie jak Vogel, defensywny specjalista.

Nie wiadomo jednak, czy Nick w ogóle byłby zainteresowany pracą w Mieście Aniołów. W Toronto ma nie tylko status legendy, ale też bardzo ciekawy zespół i GM-a z którym się dobrze dogaduje. Czy 37-letni LeBron James, który za rok najprawdopodobniej odejdzie i Anthony Davis, który tylko dwa razy w karierze przekroczył 70 rozegranych w sezonie spotkań będą stanowić wystarczającą pokusę?

Charania dodaje, że w przypadku niepowodzenia z Nursem, kandydatów nie powinno zabraknąć. Wcześniej spekulowano o Riversie, lecz na razie pozostaje to jedynie w sferze plotek. Znacznie poważniejszym kandydatem i nazwiskiem, które warto zapamiętać jest za to Juwan Howard. Były środkowy dał się poznać jako dobry fachowiec na Uniwersytecie Michigan. Podobno wywarł też bardzo pozytywne wrażenie na rekrutacji w 2019 roku. Na jego korzyść przemawiają także dobre relacje z LeBronem, z którym wygrywał 2 mistrzostwa jako zawodnik.

Kto ostatecznie podejmie się tego zadania?

YT: Bleacher Report