Kolejny transfer Oklahomy City Thunder

Oklahoma City Thunder kontynuuje wzmożoną aktywność na rynku transferowym. Sam Presti właśnie dogadał się w sprawie wymiany z Denver Nuggets.

Jak poinformował Adrian Wojnarowski, Oklahoma City Thunder przeprowadziła właśnie wymianę z Denver Nuggets. Na jej mocy, do Kolorado trafił Jerami Grant, natomiast w drugą stronę powędrował pick pierwszej rundy draftu 2020.

Ten jeden transfer zaoszczędził Grzmotom ponad 39 milionów dolarów w salary. W ich obecnej sytuacji, a mianowicie braku szans na jakikolwiek sukces w najbliższym sezonie, tak wysokie oszczędności są wręcz nieocenione. Ponadto, zgodnie z obecną polityką klubu, OKC wyrwało kolejny pick pierwszej rundy draftu. Dodając do tego wybory pozyskane od LA Clippers, jest to już 6 pick z pierwszej rundy jaki pozyskali w niedawnym czasie, a przecież mają jeszcze swoje wybory. Thunder zbudowali swoją potęgę na świetnych wyborach w drafcie i wszystko wskazuje na to, że zamierzają się w identyczny sposób odbudować. Wciąż jednak najtrudniejszymi jednocześnie najważniejszym zadaniem jest znalezienie wymiany dla Russella Westbrooka. Może któryś z obecnie posiadanych picków im to ułatwi?

Nuggets natomiast pozyskują solidnego podkoszowego, który właśnie skończył najlepszy sezon w karierze z wynikami 13,6 pkt, 5,2 zb i 39% zza łuku na mecz. Grant może się okazać nieocenionym wsparciem dla rotacji podkoszowej Bryłek, tym bardziej w kontekście problemów zdrowotnych Paula Millsapa. Za taką cenę naprawdę warto.

Źródło: Youtube.com/AIR Highlights