Jabari Parker w Atlanta Hawks

Jabari Parker w Atlanta Hawks

Jabari Parker odnalazł nowe miejsce na mapie NBA. Skrzydłowy tym razem zagra w Atlancie Hawks.

Jak doniósł Shams Charania, Jabari Parker porozumiał się w sprawie kontraktu z Atlantą Hawks. Na jego mocy skrzydłowy zarobi 13 milionów dolarów w przeciągu najbliższych 2 sezonów.

Parker dostaje kolejną już szansę w NBA i lepszej niż młody, tankujący zespół Atlanty już chyba nie otrzyma na to, żeby udowodnić swoją wartość w lidze. Jabari to były drugi numer draftu, zapowiadany na wielki talent, a nawet przyszłego członka Hall of Fame. Podobnie jak jego kolega wybrany tamtego roku z jedynką, skończyło się na zapowiedziach, oczekiwaniach i zawodzie. Aczkolwiek w przypadku Jabariego trzeba uczciwie przyznać, ze ogromny wpływ na jego karierę miały kontuzje. Skrzydłowy dwukrotnie bowiem zerwał więzadła w kolanie w 2014 i w 2017 roku.

Szczególnie po drugiej kontuzji, jego kariera to już równia pochyła. Dostał co prawda ogromny kontrakt w Chicago Bulls (2 lata za 40 milionów dolarów), ale zawdzięczał to bardziej niekompetencji zarządu Byków niż własnej grze. Dlatego też w ubiegłym sezonie został wymieniony do Washington Wizards razem z Bobbym Portisem w zamian za Otto Portera Jr. W stolicy jednak znacznie lepsze wrażenie robił Portis, dlatego też Wizards postanowili nie wykorzystać opcji zespołu na najbliższy sezon i zwolnili z salary wielką wypłatę Jabariego. Ten natomiast nie zrobił furory na rynku wolnych agentów i dopiero teraz znalazł nowego pracodawcę w Georgii

Miejmy nadzieję, że może w Atlancie Parkerowi uda się odbudować nieco swoją karierę. To wciąż może być bardzo przydatny zadaniowiec, szczególnie po atakowanej stronie, jeśli tylko zaakceptuje swoją rolę na boisku:

Źródło: Youtube.com/AIR Highlights