Portis: Wszyscy w lidze wiedzieli, gdzie zagrają Durant i Irving

Portis: Wszyscy w lidze wiedzieli, gdzie zagrają Durant i Irving

Decyzja dotycząca przyszłości Kevina Duranta i Kyriego Irvinga stanowiła tajemnicę niemal przez cały ubiegły sezon. Nie dla wszystkich jednak.

Bobby Portis stwierdził niedawno, że na nim wspólna przeprowadzka obu panów na Brooklyn nie zrobiła najmniejszego wrażenia. Dlaczego? Bo wiedział o tym od dawna:

„Już w lutym wiedziałem, jak to się skończy. Wszyscy to wiedzieliśmy. Wygląda jednak na to, że akurat media nic nie wiedziały. My, zawodnicy już dawno to wiedzieliśmy. Nie sprzedam swojego źródła, ale było na tyle dobre, że miałem pewność od miesięcy, że oni trafią na Brooklyn.”

To ciekawe. Oczywiście, Brooklyn pojawiał się w spekulacjach od dawna i z każdym tygodniem jego notowania rosły, jednak wydawało się, że nie można mieć pewności do samego końca. Z drugiej strony może być w tym sporo racji – wszak wedle niedawnych doniesień, Kyrie i KD już przed startem ubiegłego sezonu postanowili, że połączą siły (jeśli to prawda, oznacza to, że Irving już po tym jak się dogadał z Durantem obiecał fanom Celtics, że przedłuży kontrakt, wiedząc, że nic z tego nie wyjdzie).

Jeśli dodatkowo spojrzymy na to z jeszcze szerszej perspektywy, coraz więcej przemawia za tym, że Portis może mówić prawdę. Przykładowa wymiana Paula George’a – w najgorętszym okresie wolnej agentury, kiedy wszyscy czekają na jakąkolwiek informację na temat decyzji Leonarda, kilku drużynom udaje się negocjować przez kilka dni tak wielką wymianę i żaden z dziennikarzy nie wspomina o tym słowem. Wskazuje to na to, że kluby NBA jeśli chcą, to potrafią doskonale panować nad informacjami, które wyciekają do mediów.

Oczywiście możliwe także, że dziennikarze wiedzą znacznie więcej niż piszą na Twitterze i taki Wojnarowski faktycznie mógł posiadać pewne informacje w sprawie przyszłości KD i Irvinga już od dawna. Jednakże niekończące się spekulacje w kontekście wolnej agentury są znacznie bardziej na rękę władzom ESPN, czy The Atlethic.

Tak czy inaczej, niezależnie kto i kiedy wiedział, przyszłość Brooklynu wciąż jest niezwykle interesującym tematem:

Źródło: Youtube.com/House of Highlights