Klay Thompson niepewny przed Game 3, Kevon Looney kończy sezon

Klay Thompson niepewny przed Game 3, Kevon Looney kończy sezon

Za zwycięstwo w meczu numer 2 Warriors zapłacili wysoką cenę. Z boiska wcześniej musieli bowiem zejść i Klay Thompson i Kevon Looney. Teraz znamy już więcej informacji na temat stanu ich zdrowia.

Zacznijmy od lepszych informacji. Klay Thompson przeszedł badanie rezonansem magnetycznym, który potwierdził wstępne przypuszczenia. Obrońca doznał urazu naciągnięcia ścięgna, które sam zespół określił jako łagodne. Tym samym jego status przed trzecim meczem został określony jako wątpliwy. W praktyce oznacza to, że Klay niemal na pewno wyjdzie na parkiet w środowy wieczór, co potwierdzał zaraz po Game 2:

„Nie widzę scenariusza w którym opuszczam trzeci mecz. Dam sobie radę.”

To z pewnością bardzo dobra wiadomość dla Warriors. Obecność Thompsona będzie kluczowa dla przebiegu tej serii i to po obu stronach parkietu, ponieważ jego obrona na Leonardzie w tej serii jest na znakomitym poziomie.

Źródło: Youtube.com/CliveNBAParody

Niestety znacznie gorsze informacje napłynęły w sprawie Kevona Looneya, który także zszedł wcześniej z boiska, lecz po znacznie groźniej wyglądającej kontuzji:

Źródło: Youtube.com/NF

Po badaniach okazało się, że jest to koniec sezonu młodego podkoszowego. MRI wykazało, iż Looney doznał złamania chrząstki żebrowej. Co prawda nie ma podanej daty powrotu, lecz trudno oczekiwać, żeby po takim złamaniu Kevon wrócił do gry w przeciągu kilkunastu dni. W tym kontekście świetna postawa DeMarcusa Cousinsa w meczu numer 2 jest jeszcze lepszą informacją. Golden State będą potrzebować Boogiego w takiej dyspozycji przez resztę serii, ponieważ ich rotacja jest coraz krótsza.

Na koniec mała aktualizacja w sprawie Kevina Duranta. Według najnowszych raportów, powrót Durantuli na mecz numer 3 jest możliwy, lecz znacznie bardziej prawdopodobny jest jego występ dopiero w Game 4.