Kawhi Leonard oficjalnie wchodzi na rynek wolnych agentów

Kawhi Leonard oficjalnie wchodzi na rynek wolnych agentów

Zgodnie z wszelkimi przewidywaniami, Kawhi Leonard rezygnuje z opcji gracza na najbliższe rozgrywki i przetestuje rynek wolnych agentów.

Kawhi Leonard zgodnie z oczekiwaniami postanowił przetestować wolną agenturę tego lata i zrezygnował z opcji zawodnika na sezon 2019/20. Odrzucił tym samym 21 milionów dolarów, które otrzymałby na mocy dotychczasowej umowy, otwierając sobie jednocześnie drogę do podpisania nowego o wiele bardziej lukratywnego kontraktu. Wciąż aktualne pozostaje jednak pytanie, gdzie złoży swój podpis?

Chris Haynes z Yahoo! Sports zasugerował, że obóz Leonarda coraz poważniej traktuje opcję pozostania w Kanadzie. Po zdobyciu mistrzostwa i uzyskaniu statusu legendy w Toronto, nie może to dziwić. Tym bardziej, że Raptors mogą mu także zaoferować najwyższe zarobki. Nic jednak nie jest jeszcze przesądzone.

Tym bardziej, że w grze cały czas pozostają także Los Angeles Clippers. Zespół z Kalifornii przez większość sezonu był zdecydowanym faworytem do pozyskania skrzydłowego i nie zamierzają poddawać się bez walki. Jak się okazuje mogą w tej sprawie liczyć na fanów, którzy stworzyli billboardy nawołujące Leonarda do przenosin na południe:

Podobno zarząd LAC nie wie nic na temat powyższych billboardów.

Oprócz wyżej wymienionych drużyn, Kawhi ma podobno latem spotkać się jeszcze z Philadelphią 76ers, New York Knicks i Brooklyn Nets, aczkolwiek żadnemu z tych zespołów nie daje się większych szans na podpisanie Leonarda.

Gdzie ostatecznie wyląduje najlepszy zawodnik tegorocznych Finałów?

Źródło: Youtube.com/NBA