230 centymetrowy Tacko Fall zagra dla Celtics!

230 centymetrowy Tacko Fall zagra dla Celtics!

Nawet ci, którzy NCAA w ubiegłym sezonie raczej nie śledzili, na pewno usłyszeli o kilku fenomenach. Tym razem nie chodzi jednak o kotów pokroju Ziona Williamsona, chociaż… Mowa również o człowieku, którego natura obdarzyła nieprzeciętnymi warunkami fizycznymi. Zion Williamson ma 130 kilogramów i porusza się jak gazela – Tacko Fall natomiast, o którym mowa w tym tekście, ma 231 centymetrów wzrostu i podpisał właśnie kontrakt z Boston Celtics.

Tacko Fall ubiegły sezon spędził na parkietach NCAA w barwach UCF. Był to już czwarty sezon 23-latka w lidze akademickiej – notował on w nim średnio 11,1 punktu, 7,6 zbiórki i 2,6 bloku, spędzając na parkiecie co mecz około 25 minut. Wyróżniał się głównie warunkami fizycznymi – przy 230 centymetrach wzrostu ma też blisko 250 centymetrów długości ramion, co nawet przy skoku dosiężnym na blisko 70 centymetrów daje mu ogromny zasięg. Niestety, jego koszykarskie umiejętności nie przekonały żadnego z zespołów NBA do tego, by wybrać go w drafcie 2019. Po drafcie jednak zgłosili się do niego Boston Celtics, oferując mu nietypowy, roczny kontrakt.

Kontrakt jest o tyle nietypowy, że jest stosunkowo nowym wynalazkiem w realiach NBA. W skrócie polega on na tym, że klub może w każdej chwili zmienić umowę zawodnika w tzw. two-way contract, który pozwala na co dzień trzymać gracza w G-League, korzystając z niego tylko w konkretnych przypadkach. Poza wzrostem, który pomaga Fallowi w obronie obręczy, zawodnik nie ma wielu mocnych stron. Celtics najwidoczniej są jednak mocno zdesperowani po tym, jak wstrząsnęła nimi wiadomość o prawdopodobnym odejściu Ala Horforda.

źródło:YouTube/House of Highlights