Kawhi Leonard i Paul George zagrają razem w Los Angeles Clippers!

Kawhi Leonard i Paul George zagrają razem w Los Angeles Clippers!

Kawhi w końcu podjął decyzję i okazała się ona szokująca! Dołączy on do Los Angeles Clippers, gdzie zagra razem z Paulem Georgem, który trafi tam na mocy wymiany!

Adrian Wojnarowski z ESPN potwierdza – Kawhi Leonard podpisze z Clippers nowy, maksymalny kontrakt, którego kwota opiewać będzie na 142 miliony w cztery lata. Tym samym Świeżo upieczony MVP Finałów ląduje w Los Angeles, co przecież planował podobno już od ponad roku. Być może nie powinniśmy być więc tacy zdziwieni.

Problemem był jednak fakt, że jeszcze przed chwilą w Clippers nie bardzo było z kim grać. To się jednak zmienia – jednocześnie z podpisaniem umowy z Kawhi, Clippers uzgodnili wymianę z OKC, na mocy której do Los Angeles trafi także Paul George. W drugą stronę powędrują Shai Gilgeous-Alexander, Danilo Gallinari. aż cztery niechronione pierwszorundowe picki, jeden chroniony pierwszorundowy pick i dwie możliwości zamiany picków. Generalnie cała masa picków – tak jakby Thunder planowali jakąś przebudowę!

W ten sposób Los Angeles odzyskuje swój dawny, gwiazdorski blask. Duet gwiazdorów mamy nie tylko w Lakers, ale też w Clippers, dzięki czemu Miasto Aniołów znów zaznacza swoją obecność na mapie NBA w sposób bardzo wyraźny.