Jakub Garbacz odchodzi z Anwilu!

Jakub Garbacz odchodzi z Anwilu!

Jakub Garbacz odchodzi z Anwilu!
Jakub Garbacz / foto: Andrzej Romański / PLK

Jakub Garbacz w sezonie 2024/2025 nie będzie zawodnikiem Anwilu Włocławek. Reprezentant Polski rozwiązał umowę z klubem, korzystając z odpowiednich zapisów. Lada moment powinniśmy poznać nowego pracodawcę 30-letniego zawodnika.

Sporo kibiców czeka na ruchy Anwilu Włocławek, klubu, który – po zakończeniu sezonu – zatrudnił konsultanta do spraw sportowych. To Bronisław Wawrzyńczuk, którego pierwszym celem jest znalezienie trenera. Podobno ten został już wybrany, lada moment spodziewamy się ogłoszenia nazwiska nowego szkoleniowca.

Następnie trener – wraz z Wawrzyńczukiem – przystąpi do budowania składu na sezon 2024/2025. Ten duet musi się spieszyć, bo lista z wolnymi Polakami robi się coraz krótsza. Wydawało się, że Anwil ma w miarę komfortową sytuację, posiadając umowy z Kamilem Łączyńskim, Lukiem Petraskiem i Jakubem Garbaczem. Sęk w tym, że ten ostatni miał odpowiednie zapisy w kontrakcie, które umożliwiały mu przedwczesne zakończenie współpracy.

30-latek zdecydował się na aktywowanie tej klauzuli. Agent zawodnika wysłał do klubu pismo, informując, że Garbacz chce skorzystać z zapisów i tym samym nie będzie zawodnikiem Anwilu Włocławek w sezonie 2024/2025. To spory cios dla klubu. Koszykarz był ważną częścią zespołu w minionych rozgrywkach, notując średnio ponad 10 punktów na mecz.

W drugiej części sezonu był mniej wykorzystywany przez trenera Frasunkiewicza – było to po dojściu Kyzlinka i Dimca. Zmieniły się wtedy role w drużynie. Najmocniej ucierpiał właśnie Garbacz.

Gdzie zagra 30-latek? Na razie oficjalnie nie jest znany jego nowy pracodawca, ale wszystko wskazuje na to, że lada moment sprawa się rozstrzygnie.

Janari Joesaar odchodzi z Anwilu Włocławek do Dzików Warszawa [PRZECZYTAJ TEKST]

superbet logo ZAŁÓŻ KONTO I OGLĄDAJ MECZE PLK ZA DARMO! 📺🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.