Zaskakujący zwrot akcji: Joesaar dalej w PLK!

Zaskakujący zwrot akcji: Joesaar dalej w PLK!

Zaskakujący zwrot akcji: Joesaar dalej w PLK!
Janari Joesaar / foto: Andrzej Romański / PLK

Dzieje się na rynku transferowym w ORLEN Basket Lidze. Dziki Warszawa właśnie odkryły kolejną kartę w układance na sezon 2024/2025. Kontrakt z klubem podpisał Janari Joesaar, choć ten odrzucił pierwszą propozycję ze strony warszawskiego klubu.

Szalejące na rynku transferowym Dziki Warszawa przedstawiły kolejnego zawodnika z kontraktem na sezon 2024/2025. To Janari Joesaar, który ostatnio był graczem Anwilu Włocławek. Wielkim fanem umiejętności Estończyka jest trener Krzysztof Szablowski, który za wszelką cenę chciał go mieć w swoim zespole.

Wiemy, że Dziki już kilka tygodni temu złożyły mu konkretną propozycję, ale Joesaar ją odrzucił. Wydawało się, że nic z tego nie będzie i Estończyk trafi do innego klubu. Trener Szablowski nie dał jednak za wygraną i ponowił ofertę (podniesiona kwota w kontrakcie). 30-latek potrzebował trochę czasu na podjęcie decyzji, ale finalnie przyjął propozycję Dzików Warszawy.

Estończykowi zgadzały się finanse, ale też rola w zespole. Z naszych informacji wynika, że trener Szablowski widzi w nim lidera drużyny w sezonie 2024/2025. To będzie coś nowego w karierze Estończyka, który ostatnio w Anwilu pełnił rolę zadaniowca.

30-latek w minionych rozgrywkach wystąpił w 35 meczach w PLK, w których średnio notował 7.5 punktu i 5.8 zbiórki.

Joesaar to drugi nowy obcokrajowiec w zespole Dzików Warszawa. Wcześniej umowę podpisał Denzel Andersson. Nowym Polakiem w ekipie jest Maciej Bender (trafił z GTK Gliwice). Ważne umowy mają także m.in. Nick McGlynn, Mateusz Szlachetka, Grzegorz Grochowski czy Jarosław Mokros. Skład uzupełni jeszcze dwóch Amerykanów.

superbet logo ZAŁÓŻ KONTO I OGLĄDAJ MECZE PLK ZA DARMO! 📺🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.