Hornets wchodzą do wyścigu po Westbrooka

Hornets wchodzą do wyścigu po Westbrooka

Kiedy wczorajszego ranka na światło dzienne wypłynęły informacje o tym, że Russell Westbrook poprosił o transfer, wielu fanów zaczęło się zastanawiać, czy znajdą się jacyś chętni na usługi rozgrywającego. Właśnie poznaliśmy co najmniej jedną, mocno zainteresowaną transferem drużynę i jest nią Charlotte Hornets. Takie informacje przedstawił Shams Charania, zwracając uwagę na silne powiązania Russa z marką Jordan Brand, co może się okazać pomocne w przekonaniu do siebie zawodnika.

Hornets mogą wystosować jedną z najciekawszych ofert, jakie Rockets usłyszą. Charlotte dysponuje trzema wysokimi kontraktami, które może oddać w zamian za Russella. Cody Zeller (15 mln) i Nicolas Batum (opcja gracza na 27 mln) to dwójka graczy z wysokimi i w dodatku spadającymi po sezonie kontraktami. Ponadto jest jeszcze Terry Rozier (19 mln), który mógłby zastąpić Westbrooka w grze obok Hardena (w zeszłym sezonie notował 18 pkt i 40% zza łuku).

Nikt więcej w tej drużynie nie zarabia więcej niż 6 milionów rocznie, zatem wymiana musiałaby opierać na dwóch spośród wyżej wymienionej trójki. Oczywiście Hornets mają także swoje picki w drafcie, którymi Stone będzie bardzo zainteresowany, lecz Mitch Kupchak niezbyt chętnie będzie się ich pozbywał.

Jaki sens miałby taki trade dla Szerszeni to już osobna, znacznie trudniejsza kwestia. Przyjście Westbrooka oznacza zablokowanie jakiejkolwiek elastyczności finansowej, która pojawiłaby się po zakończeniu przyszłego sezonu w Północnej Karolinie. Jasne, Charlotte nie jest pierwszym wyborem dla żadnej gwiazdy w tej lidze, ale płacenie 40 milionów dolarów rocznie Russowi nie wydaje się być najrozsądniejszą alternatywą.

Szerszenie zapewne zakładają, że obecność takiego zawodnika pozwoli im zwiększyć zainteresowanie zespołem i może nawet wywalczyć miejsce w playoffach. Problem w tym, że przyszły sezon zapowiada się bez obecności fanów, zatem nie przełoży się to na sprzedaż biletów, a playoffy na wschodzie będą w zasięgu, ale Russ nie jest ich żadną gwarancją, szczególnie przy kolejnych problemach ze zdrowiem.

Źródło: Youtube.com/House of Highlights