Heat oddają Leonarda do Thunder!

Heat oddają Leonarda do Thunder!

Według doniesień Adriana Wojnarowskiego z ESPN, Oklahoma City Thunder i Miami Heat dogadały się w sprawie wymiany.

Do Heat: Trevor Ariza
Do Thunder: Meyers Leonard, pick 2-rundy 2027

Thunder oddają więc doświadczonego skrzydłowego w zamian za Leonarda, który jakiś czas temu został odsunięty od składu Heat ze względu na sprawy obyczajowe:

Wymiana nie jest jednak taka prosta i oczywista. Z racji na to, że Heat podpisali z Leonardem roczną umowę na zasadzie praw Birda, ten posiada tzw. 'no-trade-clause’, czyli klauzulę, która gwarantuje mu, że nie zostanie wymieniony bez jego zgody. Adrian Wojnarowski sugeruje jednak, że Leonard dogadał się już, lub dogada się z Heat w sprawie zniesienia tej klauzuli. De facto więc ma się on na tę wymianę zgodzić.

Meyers Leonard nie zagrzeje na dłużej miejsca w Thunder. Nie myślcie jednak, że to kwestie obyczajowe – Leonard nie zagra już w tym sezonie z powodu kontuzji barku, a jego kontrakt kończy się już po tym sezonie, więc nie ma powodu, by w ogóle go trzymać. Nie ma pewności, czy zostanie on od razu zwolniony, czy OKC poczekają do trade deadline, by użyć jego kontraktu w potencjalnej wymianie.

Heat z kolei za nieaktywnego, kontuzjowanego zawodnika pozyskują schodzące 12 milionów kontraktu Trevora Arizy, który może im pomóc z ławki w okolicach playoffów. Co prawda nie zagrał on jeszcze w tym sezonie ani jednego meczu z powodów osobistych, ale oczekuje się, że w przeciwieństwie do Meyersa, wróci on do gry.

YT/DownToBuck