PJ Tucker trafia do Milwaukee Bucks!

PJ Tucker trafia do Milwaukee Bucks!

Adrian Wojnarowski donosi o kolejnej już dziś wymianie – tym razem jej uczestnikami są Milwaukee Bucks i Houston Rockets.

Do Bucks: PJ Tucker, Rodions Kurucs, pick 1-runda 2022 (pierwotnie należący do Bucks)
Do Rockets: DJ Augustin, DJ Wilson, pick 1-runda 2023, prawo wymiany picku 2021*
Do Suns: Torrey Craig

Rozwiązała się więc największa zagadka transferowa tego sezonu – gdzie trafi PJ Tucker. To, że gdzieś trafi, było bardziej niż pewne. Houston Rockets muszą dość poważnie wejść w przebudowę i pozyskać wartość na przyszłość (jak picki w drafcie), a prawie 36-letni już PJ Tucker ze swoją twardą defensywą i solidną trójką z rogu stanowiłby dobre wzmocnienie właściwie każdego zespołu. Biorąc pod uwagę zainteresowanie jakie wzbudzał Tucker, można nawet pomyśleć, że Rockets dostali zbyt mało… Ale nie!

* Odnieśmy się do gwiazdki przy „zamianie picków w 2021 roku”, bo to ona sprawia, że w rzeczywistości Rockets dostali sporo. Jest to nietypowa zamiana, bo pozwala zespołowi z Teksasu zamienić swój drugorundowy pick z pierwszorundowym (!) pickiem Bucks, o ile ten nie będzie on wyborem 1-9. No a raczej nie będzie.

Wysłanie Torrey Craiga do Suns de facto nie wchodzi już w skład tej wymiany – jest to kolejny transfer wykonany od razu przez Bucks. W zamian dostaną oni gotówkę.

Bucks pozyskali cennego weterana, ale oddali trzech zawodników, którzy średnio stanowili nieco ponad 16% ich minut w rotacji (39,3 minuty na mecz) Być może Tucker i Kurucs są w stanie te minuty zapełnić, ale tworzy się pewna płycizna na pozycji rozgrywającego. Za Jrue Holiday’em zostaje już właściwie tylko Bryn Forbes.