Grizzlies przedłużają umowę z Jarenem Jacksonem Jr. – wyłożyli sporo kasy

Grizzlies przedłużają umowę z Jarenem Jacksonem Jr. – wyłożyli sporo kasy

Grizzlies przedłużają umowę z Jarenem Jacksonem Jr. – wyłożyli sporo kasy
Photo by Joe Murphy/NBAE via Getty Images

Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, Memphis Grizzlies postanowili przedłużyć debiutancki kontrakt Jarena Jacksona Jr. Zawodnik podpisze umowę, na mocy której za cztery kolejne lata gry w stanie Tennessee zarobi łącznie 105 milionów dolarów. Decyzja musiała zostać podjęta do dziś – dziś bowiem upływa czas na przedłużanie debiutanckich umów z zawodnikami z naboru 2018:

Jaren Jackson Jr. to utalentowany podkoszowy, który z powodów zdrowotnych nie pokazał jeszcze pełni swojego potencjału. Przez trzy sezony w NBA rozegrał łącznie tylko 126 spotkań. Zdecydowaną większość minionych rozgrywek spędził na leczeniu kontuzjowanej łąkotki. Choć w wieku 22 lat wciąż ma jeszcze pewne braki, w swoim najlepszym sezonie (2019/20) notował naprawdę solidne statystyki na poziomie 17,4 punktu, 5,6 zbiórki i 1,6 bloku.

Wybrany z 4. pickiem draftu 2018, ma w założeniu stanowić drugą opcję u boku Ja Moranta przez kolejne lata. tak wysoki kontrakt jest na tym etapie nieco ryzykowny – może się okazać (odpukać!), że zdrowie nie pozwoli mu zrealizować swojego potencjału. Ten potencjał jednak niewątpliwie jest, więc może warto było zaryzykować. Zwłaszcza, że nie znamy szczegółów umowy – ta może nie być w pełni gwarantowana i zawierać kruczki, ratujące klubowe finanse w razie kolejnych urazów Jacksona Jr.

YT/Hoops Region