Golden State Warriors zainteresowani Kellym Oubre Jr.

Golden State Warriors zainteresowani Kellym Oubre Jr.

Wszystkie drużyny czekają już na zbliżający się NBA Draft, który będzie miał miejsce 18 listopada. Kilka dni po nim zespoły rozpocznie się z kolei okienko transferowe. Im bliżej tych wydarzeń tym więcej plotek dotyczących wymian.

W ostatnich dniach przewijali się w nich m.in. Golden State Warriors, którzy są zainteresowani podpisaniem Jeremy’ego Lina na pozycję rozgrywającego. Tym razem w kręgu zainteresowania pojawił się Kelly Oubre Jr. z Phoenix Suns.

Jak podaje Nick Friedell z ESPN drużyny Warriors jest zainteresowana pozyskaniem w wymianie skrzydłowego ekipy z Arizony.

„Kiedy rozmawiam z ludźmi to nazwiskiem, które pojawia się najczęściej jest ostatnio Kelly Oubre” – powiedział Bleacher Report Nick Friedell z ESPN.

Dalej dodaje:

„Co oni mogliby dla niego poświęcić? Mają w zanadrzu trade exception za oddanie Andre Iguodali, które mogą wykorzystać. ”

24-letni Oubre jest po swoim zdecydowanie najlepszym sezonie w 5-letniej karierze NBA. W barwach ekipy Słońc osiągał średnio 18.7 punktu, 6.4 zbiórki na mecz, dokładając solidną skuteczność dystansową w postaci 35.2%. W lipcu 2019 roku podpisał dwuletnie przedłużenie umowy z Phoenix Suns, opiewające na 30 milionów $. Jego kontrakt wygaśnie więc po zakończeniu przyszłego sezonu, a Kelly stanie się niezastrzeżonym wolnym agentem.

Jeśli chodzi o skład Warriors to jak wiadomo po kontuzji wraca Klay Thompson, a stosunkowo niedawno z Minnesoty Timberwolves sprowadzony był inny niski skrzydłowy Andrew Wiggins. Poza nimi skład Wojowników wygląda nieco marnie bo na liście Dubs są jeszcze tacy gracze jak Damion Lee, Juan Toscano-Anderson czy Jordan Poole, których nazwiska wielu kibicom mówią bardzo mało. Wydaje się więc, że zdecydowanie się na Oubre Jr. byłoby dobrym posunięciem i mógłby on dobrze wpasować się do składu dzięki swoim warunkom i skuteczności dystansowej.

Dodatkowo w rękach Warriors jest 2 pick nadchodzącego draftu, na temat którego regularnie wracają spekulacje dotyczące wymiany. W związku, że tegoroczny draft nie zawiera pewnych graczy, którzy od razu będą mogli stać się pierwszoplanowymi gwiazdami, media zastanawiają się, czy Wojownicy nie użyją swojego picku jako elementu wymiany.

Co ciekawe o wspólnym zainteresowaniu wymianą między Warriors, a Suns mówił już we wrześniu Anthony Slater z The Athletic, który w mock drafcie hipotetycznie założył wymianę pomiędzy oboma zespołami. Warriors mieliby na jej mocy otrzymać Oubre Jr. i 10 pick Suns, a w drugą stronę poszedłby 2 pick Wojowników.

 „To dałoby istotną przewagę dla Warriors natychmiast na niskim skrzydle i nadal możliwość wybrania jednego z lepszych nazwisk w drafcie” – pisał wtedy Slater.

Slater dokładnie wyjaśnił, dlaczego Oubre byłby rozsądnym rozwiązaniem dla GSW. Zespół jest nieco ograniczony na niskim skrzydle i bardzo przydałby się w Kalifornii zawodnik takiego pokroju. Juan Toscano-Anderson jako backup na trójce nie jest idealny dla zespołu z mistrzowskimi aspiracjami.

Czy Kelly Oubre Jr. dostanie możliwość gry w jednym zespole z gwiazdami Golden State? Przekonamy się już niedługo.

źródło: Youtube/Hoop Intellect