Głosowanie do All-Star rozpoczęte! Zobacz jak zagłosować

Głosowanie do All-Star rozpoczęte! Zobacz jak zagłosować

NBA szybko przechodzi od słów do czynów. Wczoraj pojawiły się pierwsze głosy, że zarząd ligi rozmawia o tym, by wbrew wcześniejszym założeniom, jednak zorganizować All-Star Game w 2021 roku. Dziś na oficjalnej stronie NBA rozpoczął się proces głosowania. Kibice mogą wybrać swoje pierwsze piątki do Meczu Gwiazd – meczu, który być może odbędzie się w czasie przerwy 5-10 marca. Być może, bo żadna decyzja jeszcze nie zapadła. Rozpoczęcie głosowania sugeruje jednak, że jeśli nic złego się nie wydarzy, to obejrzymy w tym roku All-Star Game.

Głosy można oddawać na stronie NBA pod TYM LINKIEM.

Na stronie znajduje się dosyć zaawansowana wyszukiwarka zawodników, w której możesz wyszukać koszykarzy po nazwisku, po zespole, ale też wybrać z listy liderów w danych kategoriach statystycznych, na przykład z najlepiej punktujących, czy zbierających.

Jakie są Twoje składy do All-Star Game? Pochwal się w komentarzach!

Każdy może oddać głos na dwóch guardów (obwodowych) i trzech forwardów (skrzydłowych, podkoszowych) z każdej z dwóch konferencji. Możesz zagłosować czy to na najlepszych, czy na po prostu swoich ulubionych graczy. Koniec końców nie cała władza w tej materii należy do kibiców.

Zgodnie z obowiązującym systemem, głosy kibiców wliczają się do średniej ważonej. Nasze wybory stanowią 50% wagi – kolejne 25% to wybory dziennikarzy, a ostatnie 25% to wybory samych zawodników. O zawodnikach rezerwowych zadecydują trenerzy.