Embiid: LeBron powinien zostać wyrzucony z boiska

Embiid: LeBron powinien zostać wyrzucony z boiska

Dzisiejsze starcie pomiędzy Philadelphią 76ers i Los Angeles Lakers obfitowało w emocje do samego końca. Jak to zwykle bywa w tak wyrównanych spotkaniach, nie zabrakło ostrej walki, ale też i pewnych kontrowersji. Joel Embiid po meczu zarzucił sędziom nierówne traktowanie.

Środkowy Szóstek uważa, że LeBrona Jamesa obowiązują inne standardy niż resztę ligi i skrytykował go za to zagranie:

Sędziowie po chwili zastanowienia uznali to za niepotrzebny kontakt i ukarali Jamesa przewinieniem technicznym. Zdaniem Embiida, za takie coś LBJ powinien otrzymać faul techniczny drugiego stopnia, skutkujący natychmiastowym wyrzuceniem z boiska:

„Przede wszystkim, to bardzo niebezpieczne zagranie. Jestem pewien, że gdybym to ja zrobił coś takiego, zostałbym od razu wyrzucony z boiska. W przeszłości już byłem odsyłany z parkietu tak naprawdę za nic.”

Porównaj ten faul z rzekomym uderzeniem łokciem, za które ja dostałem przewinienie techniczne. Nie uważam, żeby były na tym samym poziomie. Jeśli ja dostałem faul techniczny, on powinien od razu wylecieć.”

Joel odnosi się tutaj do faulu, który sam popełnił krótko po przewinieniu Jamesa:

Nietrudno się dziwić frustracji środkowego Sixers, który ma za sobą całkiem pokaźną historię problemów z plecami, tym bardziej, że ten upadek wpłynął mocno na jego postawę w dalszej części meczu, co podkreślił trener Doc Rivers:

„Przede wszystkim, LeBron nie gra nieczysto, żeby była jasność. Upadek Joela był jednak naprawdę poważny i wyraźnie odbił się na tym, jak grał w dalszej fazie meczu.”

A jak Wy uważacie? LeBronowi należało się w tej sytuacji usunięcie z boiska?