Giannis: To dopiero 60% moich możliwości

Giannis: To dopiero 60% moich możliwości

Giannis Antetokounmpo został wybrany najlepszym zawodnikiem ubiegłego sezonu. Mimo tego jest przekonany, że może stać się niemal dwukrotnie lepszy graczem.

Brzmi odrobinę przerażająco prawda? Giannis Antetokounmpo, zawodnik, którego już teraz większość zespołów nie jest w stanie zatrzymać ani nawet spowolnić, stwierdził, że może być jeszcze lepszy. I to dużo lepszy.

„Jest tak wiele rzeczy, które mogę poprawić. Ludzie mówią mi: 'Jesteś MVP, jednym z najlepszych zawodników na świecie, dominujesz innych.’ Ja jednak uważam, że mogę być znacznie lepszy. Na ten moment zrealizowałem jakieś 60% swoich możliwości.”„Chcę być lepszy. Jeśli znów znajdę się w tej sytuacji, co w tym roku i zagram w finałach konferencji, muszę reagować szybciej, grać lepiej, skuteczniej realizować założenia.”

Pierwszą kwestią, która przychodzi na myśl w kontekście poprawy gry Giannisa jest oczywiście rzut zza łuku. Antetokounmpo poczynił w tej materii postępy, ale wciąż nie jest pewnym strzelcem za trzy punkty. Dodanie tego do swojego arsenału sprawi, że powstrzymanie go będzie koszmarem nawet dla najlepszych systemów obronnych.

Z drugiej strony, czy aby Giannis trochę nie przesadza?  Niemal 28 pkt., 12,5 zb., 6 ast., 58% z gry to statystyki nieosiągalne dla większości zawodników na świecie. I chociaż oczywiście zawsze jest pole do poprawy, to jednak ciężko będzie zanotować aż taki progres. Mimo wszystko, do tej pory z sezonu na sezon Greek Freak gra coraz lepiej.

Jeżeli to jest poziom 60%, to strach się bać, co będzie się działo w okolicach 100%:

Źródło: Youtube.com/NBA