J.R. Smith oficjalnie zwolniony z Cleveland Cavaliers

J.R. Smith oficjalnie zwolniony z Cleveland Cavaliers

Wreszcie oficjalnie stało się to, co było oczywiste już od dłuższego czasu. Cleveland Cavaliers zakończyli współpracę z J.R. Smithem.

J.R. Smith od chwili odejścia LeBrona Jamesa z Cleveland Cavaliers nie znajdował się już w planach zespołu. Dlatego też Kawalerzyści postanowili zwolnić obrońcę, zanim jego niemal 16-milionowy kontrakt stał się w pełni gwarantowany.

I choć jak donosi Shams Charania, Cavs do ostatnich minut próbowali znaleźć wymianę dla swojego zawodnika, nie udało im się nakłonić nikogo do tego transferu.

Trudno się jednak dziwić. Według Chrisa Fedora z Cleveland.com, Cavaliers w noc rozpoczynającą wolną agenturę zaproponowali Golden State Warriors, Smitha w zamian za Andre Iguodalę. Ambitna próba, lecz jeśli takie były mniej więcej ich oczekiwania za 34-letniego zawodnika, który ostatni raz grał w listopadzie, to nie powinno być zaskoczeniem, że nie udało się znaleźć wymiany.

Co dalej ze Smithem? Oczywiście od razu pojawiły się spekulacje na temat ponownej współpracy z LeBronem Jamesem, tym razem w LA Lakers. Niestety jednak dla fanów takiego rozwiązania, szanse na to są bardzo niewielkie:

Poza Jeziorowcami nie wspominało się do tej pory o żadnym zespole, który byłby poważnie zainteresowany obrońcą. Perspektywa gry w chińskiej CBA staje się coraz bardziej realna.

Czy zatem to będą ostatnie highlighty w NBA, jakie zobaczymy z udziałem z J.R. Smitha?

Źródło: Youtube.com/Hoop Intellect