Anthony Davis opuści Mistrzostwa Świata

Anthony Davis opuści Mistrzostwa Świata

Kolejna gwiazda wypada ze zbliżającego się turnieju o Mistrzostwo Świata. Anthony Davis poinformował, że nie zagra na FIBA World Cup 2019.

Koszykarskie Mistrzostwa Świata straciły właśnie kolejną gwiazdę, a nawet potencjalnego MVP całego turnieju. Anthony Davis świeżo upieczony nabytek LA Lakers ogłosił, iż rezygnuje z udziału w zmaganiach o prymat na świecie.

AD był jednym z 20 zawodników, którzy otrzymali zaproszenie na obóz przygotowawczy Team USA, który rozpocznie się 5 sierpnia w Las Vegas. Jako, że skrzydłowy Jeziorowców postanowił jednak wykreślić swoje nazwisko z listy kandydatów, to nie pojawi się także w Nevadzie. Nie ma na razie żadnych informacji na temat tego, kto zastąpi Davisa w kadrze.

Jak zaznaczył sam zawodnik, jest to jednorazowa sytuacja i Anthony nie zamierza na dłużej rezygnować z gry w kadrze. Davis podkreślił, że jego celem jest udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Obecna rezygnacja podyktowana jest natomiast chęcią odpowiedniego przygotowania się do nowego sezonu i walki o tytuł mistrzowski.

Jest to jak najbardziej zrozumiałe – Davis nie słynie z żelaznego zdrowia, po raz pierwszy w karierze ma szansę na wygranie pierścienia, a mistrzostwa świata nie sa tak wielkim turniejem jak Igrzyska. Tym bardziej, że już raz przyczynił się do wygrania złota przez Team USA:

Źródło: Youtube.com/FIBA