Giannis: Młodzi gracze za bardzo chcą zaistnieć w mediach

Giannis: Młodzi gracze za bardzo chcą zaistnieć w mediach

W obecnej NBA obecność w mediach stała się równie pożądana co zwycięstwa. Nie wszyscy jednak ulegają temu trendowi.

Giannis Antetokounmpo, jeden z najlepszych zawodników w lidze i faworyt w wyścigu po MVP swoim podejściem odstaje od reszty młodych gwiazd NBA. Zdaniem lidera Bucks, młodzi gracze NBA mają za duże parcie na szkło, co blokuje ich rozwój sportowy.

Podejście popularnego Antka jest proste. Jeśli będziesz dominował na parkiecie to i tak staniesz się sławny:

„Nie chcę nikogo krytykować, każdy może robić to, co chce. Widzę jednak wielu młodych zawodników, którzy myślą, że pojawiając się w mediach zostaną docenieni. Na koniec dnia nie liczy się aktywność w mediach. Jeśli nie będziesz wykonywał swojej pracy na parkiecie, media w niczym nie pomogą. Na przykład, jeśli nie wyjdę jutro na boisko próbując pobić moich rywali i wygrać mecz, media nie zrobią tego za mnie.”

„Nie rozumiem młodych zawodników, którzy wpuszczają do głowy tyle rozkojarzeń. Slam Magazine, GQ, cokolwiek. Skup się na swoim zadaniu, pracuj ciężko, a to wszystko i tak się pojawi.”

Najciekawsze jednak jest to, że Giannis sam nie jest jakimś weteranem. Ma dopiero 25 lat, zatem zalicza się raczej do młodszego pokolenia w lidze. Jego podejście jednak jest raczej klasyczne. To samo dotyczy wyboru drużyny. Już wcześniej Grek zapowiadał, że wielkie rynki jak Nowy Jork, czy LA są dla niego za duże i preferuje raczej spokojne środowisko. Takie jak Milwaukee postrzegane jako nudne miasto przez większość zawodników. Dla Antetokounmpo jest to świetne miejsce, w którym może spokojnie pracować:

„Mi to odpowiada. To niezwykłe, że mogę po prostu pracować w pełnym spokoju. Wiem, że dobra gra, świetni partnerzy i wygrywanie kolejnych spotkań skupiają uwagę wszystkich wokół w tej lidze, ale ja preferuję ciche dni. Nie lubię się wychylać.”

Giannis faktycznie wykorzystuje spokój pracując nad sobą i kontynuuje swoją krucjatę po NBA takimi występami jak chociażby ten przeciwko Jazz:

https://www.youtube.com/watch?v=SkJ_Utx_3-E

Źródło: Youtube.com/FreeDawkins