Fred VanVleet ukarany przez NBA – grzywna 30 tysięcy dolarów za krytykę sędziego

Fred VanVleet ukarany przez NBA – grzywna 30 tysięcy dolarów za krytykę sędziego

Fred VanVleet ukarany przez NBA – grzywna 30 tysięcy dolarów za krytykę sędziego
Photo by Cole Burston/Getty Images

NBA za pośrednictwem Twittera ogłosiła, że Fred VanVleet, rozgrywający Toronto Raptors, został ukarany grzywną o wysokości 30 tysięcy dolarów za swoje słowa dotyczące sędziów, które wygłosił po meczu przeciwko Toronto Raptors.

Toronto Raptors przegrali z Clippers wynikiem 100:108, oddając w całym meczu aż o 17 rzutów wolnych mniej. Fred VanVleet bardzo otwarcie skrytykował obsadę sędziowską meczu w trakcie konferencji prasowej:

„Myślę, że Ben Taylor był tej nocy k*rwa fatalny. Tak wygląda większość nocy – na trzy mecze, jest jeden czy dwa, które pieprzą nam grę. Tak już było kilka nocy z rzędu. […] Wychodzisz na parkiet, rywalizujesz z całych sił, a potem dostajesz faul techniczny z dupy, który zmienia całą dynamikę meczu. I wiesz, że większość sędziów naprawdę bardzo się stara. Lubię wielu z sędziów, starają się bardzo, są sprawiedliwi, dobrze komunikują się z zawodnikami na boisku.

Ale masz też takich sędziów, którzy chcą być po prostu ch*jami i po prostu popsuć jakoś grę. Nikt nie przychodzi na mecz, żeby to oglądać. Ludzie przychodzą oglądać zawodników. Myślę, że tracimy przez to trochę struktury, którą NBA jest – to rozczarowujące w tym sezonie. Możecie to sprawdzić – większość moich fauli technicznych w tym sezonie była odgwizdana przez Bena Taylora. Dochodzi do momentu, w którym jako zawodnik czujesz, że to jest coś osobistego, a to nigdy nie jest dobra sytuacja. To nie dlatego dziś przegraliśmy, rywale byli lepsi. To jednak zdecydowanie utrudnia sprawę.”

– Fred VanVleet

Statystyki się zgadzają: Fred VanVleet dostał w tym sezonie osiem fauli technicznych (najwięcej z drużyny), przy czym aż pięć z nich odgwizdał mu sędzia Ben Taylor.