Facundo Campazzo zasili szeregi Denver Nuggets

Facundo Campazzo zasili szeregi Denver Nuggets

W natłoku informacji, dotyczących nowych umów jakie zaserwowała nam NBA w ostatnich godzinach, łatwo było ominąć bardzo ciekawy transfer, jakiego dokonali po cichu Denver Nuggets. W nowym sezonie w szeregach Bryłek zagra bowiem jeden z najlepszych zawodników grających dotychczas poza NBA.

Jak poinformował Adrian Wojnarowski, do zespołu Denver dołączy lider Realu Madryt, Facundo Campazzo. Argentyński rozgrywający podpisał dwuletni, w pełni gwarantowany kontrakt z Bryłkami. Co ciekawe, mierzący 181 cm wzrostu Facundo został najniższym graczem w historii NBA bez doświadczenia akademickiego.

Campazzo fanom w Polsce jest dobrze znany z ostatnich mistrzostw świata, na których wraz z Luisem Scolą poprowadził Argentynę do nieco zaskakującego drugiego miejsca. Rozgrywający w Europie wygrał już wszystko i od jakiegoś czasu głośno było o tym, że zamierza przenieść się za Ocean. Jak zwykle przy takich okazjach pojawiają się wątpliwości, szczególnie w kontekście obrony 1 na 1 i tempa gry, które w NBA wyglądają całkiem inaczej niż w Europie. Za Facundo stoją jednak duże sukcesy i fakt, że znajduje się obecnie de facto u szczytu kariery.

W Nuggets będzie pełnił rolę zmiennika Jamala Murraya. Osobiście nie mogę się doczekać wspólnej gry Campazzo i Jokica, która powinna dostarczyć nam wiele pięknych dla oka podań.