Facundo Campazzo w drodze do NBA

Facundo Campazzo w drodze do NBA

Facundo Campazzo, jeden z najlepszych zawodników na Starym Kontynencie zamierza od przyszłego sezonu spróbować swoich sił w NBA.

Campazzo jest liderem i najlepszym obecnie zawodnikiem Realu Madryt, który w zeszłym sezonie został wybrany MVP Finałów ligi hiszpańskiej. Szerszej publiczności znakomicie zaprezentował się podczas zeszłorocznego Mundialu, gdzie wspólnie z Luisem Scolą byli liderami świetnej kadry argentyńskiej:

Źródło: Youtube.com/FIBA

Argentyńczyk wygrał już wszystko w Europie i w wieku 29 lat chce powalczyć o największe laury także za Oceanem. Rozgrywający poinformował już Real Madryt o swoich planach, a Królewscy postawili tylko jeden warunek – zapłacona musi zostać pełna klauzula odstępnego. W przypadku Campazzo wynosi ona 6 milionów euro, co generuje pewne problemy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, klub NBA może zapłacić maksymalnie jedynie 750 tysięcy, natomiast resztę Facundo będzie musiał pokryć z własnej kieszeni. Dlatego też Argentyńczyk będzie chciał wynegocjować jak najlepszą finansowo ofertę, co w erze pandemii nie będzie wcale takie proste.

Zainteresowanie rozgrywającym wyrazili już Dallas Mavericks, Minnesota Timberwolves, czy San Antonio Spurs. Gdzie najchętniej zobaczylibyście tego zawodnika?

Źródło: Youtube.com/SPGHighlights