Enes Kanter Freedom nominowany do nagrody Nobla!

Enes Kanter Freedom nominowany do nagrody Nobla!

W ostatnich latach poziom zaangażowania społecznego koszykarzy NBA wyraźnie wzrósł. Korzystając z platform internetowych zawodnicy zabierają głos w ważnych dla nich sprawach, docierając i inspirując w ten sposób ogromną rzeszę młodych ludzi. Jedną z takich osób jest Enes Kanter Freedom, znany niegdyś jako po prostu Enes Kanter, którego aktywność została doceniona przez jednego z norweskich polityków.

Jak bowiem informują media zza Oceanu, jeden z członków norweskiego parlamentu był pod tak dużym wrażeniem działalności Enesa, iż zgłosił go jako kandydata do… pokojowej nagrody Nobla! Zaangażowanie społeczno-polityczne środkowego trwa od wielu lat i przysporzyło mu już wiele kłopotów, o których szerzej pisaliśmy tutaj:

To nie wszystko. Podobno także włodarze Boston Celtics otrzymali pismo podpisane przez 30 noblistów nawołujące do stanięcia po właściwej stronie historii i pozostawienie środkowego w składzie. Brad Stevens nie zdecydował się jednak na taki ruch, wymieniając centra do Houston, którzy szybko zwolnili go z drużyny. Obecnie zatem Enes pozostaje bez klubu, a zainteresowanych nim drużyn w NBA jak dotąd brak. Sam zawodnik przyznał, że jest otwarty na grę w Europie, a media łączą go z przenosinami do Grecji.

Szanse na zwycięstwo są minimalne, a wstępna lista kandydatów zawsze jest bardzo szeroka. Dla porównania, w 2020 roku ogłoszono aż 318 nominacji. Za 2021 rok jest ich jeszcze więcej, bo 329. Jednakże już sama nominacja jest poważnym wyróżnieniem, którego chyba nikt się nie spodziewał. W tym także sam zainteresowany:

Pozostaje nam jedynie pogratulować!