Goran Dragic dołącza do Brooklyn Nets!

Goran Dragic dołącza do Brooklyn Nets!

Goran Dragic dołącza do Brooklyn Nets!
Photo by Cole Burston/Getty Images

Rynek buy-outów nie należał w tym roku do najciekawszych – w końcu jednak mamy jakiś ruch! Jak donosi Shams Charania z The Athletic, Goran Dragic podpisze kontrakt z Brooklyn Nets.

Nie są jeszcze znane szczegóły umowy, ale w przypadku ostatnio zwolnionych graczy, najczęściej w grę wchodzą krótkie, niewysokie umowy. Z resztą Nets na chwilę obecną nie byłoby stać na żaden większy kontrakt.

Przypomnijmy, że Goran Dragic był elementem niedawnego transferu pomiędzy Toronto Raptors a San Antonio Spurs, na mocy którego trafił do klubu z Teksasu, po czym został od razu zwolniony. Słoweniec zawodnikiem Raptors był po transferze z udziałem Kyle’a Lowry’ego, natomiast ustalił on z nowym klubem, że jego osobiste cele nie pokrywają się z tym, o co grają obecnie Raptors i oprócz 5 meczów w których wystąpił, był poza zespołem. Najwidocznie w SPurs także nie widział swojej przyszłości.

Bardzo dużo mówiło się o możliwym dołączeniu Dragicia do swojego reprezentacyjnego kolegi, Luki Doncicia, w Dallas Mavericks, lub o ewentualnym powrocie do Miami Heat, gdzie Dragic czuł się bardzo dobrze i spędził najlepsze lata swojej kariery (to tam jedyny raz został All-Starem w sezonie 2017/18).

Ostatecznie Dragic trafia jednak na Brooklyn. Czynnikiem decydującym była prawdopodobnie możliwość gry o najwyższe cele, ale na plus z pewnością działał też fakt, że trenerem Nets jest kolega Dragicia jeszcze z czasów gry dla Phoenix Suns, czyli Steve Nash. Dragic może być bardzo dobrą alternatywą dla Kyrie Irvinga – zwłaszcza w kontekście meczów domowych, w których Kyrie nie może występować z powodu przepisów, które nie pozwalają mu jako niezaszczepionej osobie przybyć do hali na terenie Nowego Jorku.