Elton Brand na dłużej w Philadelphii

Elton Brand na dłużej w Philadelphii

Wczoraj Daryl Morey został oficjalnie zaprezentowany w roli prezydenta ds operacji koszykarskich w Philadelphii 76ers. Na tej samej konferencji prasowej ogłoszono także przedłużenie kontraktu z dotychczasowym GM-em Szóstek, Eltonem Brandem.

Po informacji o zatrudnieniu Daryla Moreya nie brakowało pytań dotyczących przyszłości dotychczasowego generalnego menadżera 76ers, Eltona Branda. Teraz jednak klub postanowił oficjalnie rozwiać wszelkie wątpliwości i ogłosić wieloletnie przedłużenie kontraktu ze swoim niegdysiejszym skrzydłowym.

„Tego offseason postanowiliśmy sprawić, aby nasz zespół stał się jedynie lepszy. Dokonaliśmy tego nie tylko zatrudniając świetnego menadżera jak Daryl i trenera z mistrzowskim doświadczeniem, jak Doc, ale także przedłużając współpracę z Eltonem, co jest równie ważne.”

O ile zatrudnienie Riversa i Moreya może napawać pewnym optymizmem, o tyle nowa umowa dla Eltona Branda wzbudza w najlepszym wypadku mieszane uczucia. Jego dotychczasowe decyzje nie bronią się najlepiej.

Brand rozpoczął rządy w 2018 roku i definitywnie zakończył erę Procesu w Philadelphii, postanawiając poświęcić część młodego talentu jakim dysponował w celu szybszego wygrywania. W ten sposób sprowadził do zespołu Jimmy’ego Butlera i Tobiasa Harrisa, co poskutkowało fantastyczną serią i postawieniem najcięższych w całych playoffach warunków przyszłym mistrzom NBA z Toronto.

Do tego czasu wszystko szło dobrze, lecz zeszłego lata decyzje Eltona nie tylko były mocno wątpliwe, ale także poważnie ograniczyły elastyczność klubu na najbliższe lata. Brand wolał postawić na Tobiasa Harrisa, któremu dał maksymalny kontrakt, zamiast na Jimmy’ego Butlera, którego odesłał do Miami w zamian za Josha Richardsona. Następnie zaś dodał do drużyny Ala Horforda na zdecydowanie zbyt hojnych warunkach (4 lata i 109 milionów dolarów).

W Philadelphii wciąż jednak pokładają nadzieje w Brandzie, teraz dodatkowo mającym wsparcie takiego fachowca jak Morey. Ciekawe zatem jak będzie wyglądała współpraca tej dwójki i jakie owoce przyniesie. Patrząc na ich dotychczasową historię pracy jednego możemy być pewni – Sixers nie będą bali się przeprowadzania wielkich wymian, jeśli takie pojawią się na horyzoncie.

Źródło: Youtube.com/NBA