Donovan Mitchell z maksymalnym kontraktem

Donovan Mitchell z maksymalnym kontraktem

Świetna gra Donovana Mitchella w playoffach ugruntowała jego boiskową pozycję jako czołowego obrońcę ligi. Teraz nadszedł czas, aby zaczął zarabiać jak przystało na twarz organizacji.

Po zakończeniu obecnych rozgrywek, Donovan Mitchell będzie mógł przedłużyć swoją debiutancką umowę z Utah Jazz. Jak poinformował Chris Haynes z Yahoo Sports, klub z Salt Lake City zrobi wszystko, aby zatrzymać w drużynie swojego lidera i zaproponuje mu maksymalne możliwe wynagrodzenie, na które zawodnik ma się zgodzić.

Co prawda z powodu epidemii władze ligi wciąż nie określiły wysokości przyszłorocznego salary cap, lecz według informacji Haynesa pięcioletnie przedłużenie dla Mitchella ma wynieść około 170 milionów dolarów, zaczynając od sezonu 2021-22.

Dla władz Utah to bardzo dobre wieści. Jeszcze niedawno bowiem wokół przyszłości Mitchella w Jazz pełno było wątpliwości, głównie z powodu napiętej atmosfery z Rudym Gobertem. Donovan początkowo obwiniał francuskiego środkowego o nieodpowiedzialne zachowanie, które poskutkowało obecnością koronawirusa także u Mitchella. Jednak według najnowszych doniesień, panowie wszystko sobie wyjaśnili, a na Florydzie dogadywali się już równie dobrze, co niegdyś.

Dodatkowo Mitchell nie był do końca przekonany do gry w Orlando, obawiając się złapania kontuzji, która miałaby obniżyć jego wartość przed podpisaniem przedłużenia:

„Kiedy koledzy z drużyny powiedzieli mi, że chcą grać, było po temacie. Nie mogłem myśleć wyłącznie o sobie. Jest przecież dużo młodszych zawodników, którzy jeszcze nie udowodnili swojej wartości. Nowy kontrakt nie mógł przesłonić mi całego obrazu sytuacji.”

Tymczasem po tym jak zaprezentował się w bańce, Jazzmani zapłaciliby za niego każde pieniądze. Donovan rozegrał jedną z najlepszych (jeśli nie najlepszą) pod względem strzeleckim serię playoffów w historii. 36 pkt na mecz, 53% z gry, 52% zza łuku, 95% z linii rzutów wolnych i rekord liczby celnych trójek (33) w jednej serii.

Jego pojedynek z Jamalem Murrayem rodem z serii gier NBA 2k przeszedł do historii:

Źródło: Youtube.com/Bleacher Report