Ja Morant Debiutantem Roku!

Ja Morant Debiutantem Roku!

Rozgrywający Memphis Grizzlies Ja Morant został wczoraj oficjalnie ogłoszony Debiutantem Roku NBA.

Morant absolutnie zdeklasował swoich rywali w tym wyścigu, zdobywając 99 na 100 możliwych pierwszych miejsc. Na drugim miejscu uplasował się Kendrick Nunn z Miami Heat, a na trzecim Zion Williamson, który otrzymał ten jeden, brakujący Morantowi, głos. Co ciekawe, zaraz za podium na czwartym miejscu znalazł się inny debiutant z Memphis, Brandon Clarke:

Jak widać, Morant całkowicie zdeklasował rywali, stu procentach zasłużenie zresztą. Godnym rywalem byłby z pewnością Zion Williamson, gdyby rozegrał więcej spotkań. Skrzydłowy Pelicans notujący średnie na poziomie 22,5 pkt i 6,3 zb na mecz pojawił się w zaledwie 24 meczach. Nieco zaskakujący zatem może być ten jeden głos oddany na Ziona. Ktokolwiek go oddał, może liczyć na osobiste podziękowanie od Ja Moranta:

„Muszę się koniecznie dowiedzieć, kto na mnie nie zagłosował. Chciałbym mu osobiście podziękować za zwiększenie mojej motywacji do dalszej pracy nad sobą. Jeśli zatem ktoś wie, kim jest ta osoba, niech da mi znać.”

Postawa Moranta przerosła wszelkie oczekiwania, a młody rozgrywający był objawieniem sezonu, grając niezwykle atrakcyjną dla oka koszykówkę i zdobywając średnio 17,8 pkt i 7,3 ast, na skuteczności 48% z gry. Ponadto prowadził skazywanych na pożarcie Memphis do kolejnych zwycięstw, ocierając się o playoffy. Co prawda Grizzlies ostatecznie w nich nie zagrali, lecz spory udział w tym miała przerwa spowodowana pandemią.

Co nowego pokaże nam Ja w przyszłym sezonie? Jak sam zauważył, motywacji do pracy mu nie zabraknie, zatem spodziewajmy się jeszcze bardziej elektryzujących zagrań:

Źródło: Youtube.com/NBA