Steve Nash nowym trenerem Brooklyn Nets!

Brooklyn Nets znaleźli nowego szkoleniowca. Wybór jest mocno zaskakujący, ponieważ szkoleniowcem ekipy z Nowego Jorku został Steve Nash.

O tej niespodziewanej decyzji poinformował na swoim Twitterze Adrian Wojnarowski. Według źródeł dziennikarza, Nash podpisze od razu 4-letni kontrakt, którego wysokość nie została podana:

Dotychczasowy szkoleniowiec Nets, Jacque Vaughn pozostanie w zespole pełniąc rolę pierwszego asystenta Steve’a.

To olbrzymie zaskoczenie, ponieważ nazwisko byłego rozgrywającego Suns nie pojawiało się dotąd w żadnych plotkach, zarówno tych dotyczących Nets, jak i pozostałych drużyn. Ponadto Nash nie ma żadnego doświadczenia w roli trenera. Co prawda od sezonu 2015/16 był jednym z trenerów zajmujących się indywidualnym przygotowaniem zawodników w Golden State Warriors, zatem pierwsze nauki mógł pobierać w jednej z najlepiej prowadzonych organizacji w całej lidze.

Mimo wszystko, powierzenie drużyny z dwójką problematycznych liderów i aspiracjami mistrzowskimi trenerowi będącemu absolutnym debiutantem jest bardzo ryzykownym zagraniem. Na Brooklynie liczą jednak, że Nash będzie równie dobrym generałem na ławce, co niegdyś na parkiecie. Czy to wystarczy na pierścień?

Zobaczymy już w następnym sezonie.

Źródło: Youtube.com/NBA