NBA News: Pistons zwalniają trenera!

NBA News: Pistons zwalniają trenera!

NBA News: Pistons zwalniają trenera!
Photo by Christian Petersen/Getty Images

A więc jednak – jak donosi Adrian Wojnarowski z ESPN, Detroit Pistons zwalniają swojego dotychczasowego trenera, Monty Williamsa.

Mecze NBA obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Detroit Pistons rozegrali właśnie swój najgorszy sezon w historii klubu, wygrywając tylko 14 meczów w sezonie. Zwolnienie trenera po tak rozczarowujących rozgrywkach – w których Pistons najprawdopobniej nie zamierzali tankować – nie powinno być szokujące. Tymczasem zwolnienie Williamsa jest pewną niespodzianką.

Przypomnijmy – Monty Williams przepracował w Detroit tylko jeden sezon. Został zatrudniony rok temu na 6 lat za 72 miliony dolarów. uczyniło to z niego wówczas najlepiej zarabiającego trenera w lidze. Zwolnienie go po zaledwie roku oznacza, że klub zmuszony jest wypłacić pozostałe należne mu 60 milionów dolarów i puścić wolno. Duże, ogromne poświęcenie finansowe.

Pozycję Monty’ego Williamsa podważyły nie tylko jego fatalne wyniki z drużyną. Po sezonie doszło do zmian w zarządzie – odszedł Troy Weaver, który zatrudniał trenera Williamsa, a na jego miejscu pojawił się nowy manager, Trajan Langdon, który nie waha się jak widać przed radykalnymi działaniami.

Monty Williams przez 7 lat był zawodnikiem NBA, a w 2005 roku rozpoczął przygodę na ławce trenerskiej. Początkowo był asystentem w Blazers, by później już jako główny trener prowadzić Pelicans, Suns, czy ostatnio Pistons. W 2022 roku Williams otrzymał nagrodę dla najlepszego trenera roku, prowadząc Suns do Finałów NBA.

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.