Derrick Rose w Knicks – wraca do trenera Thibodeau!

Derrick Rose w Knicks – wraca do trenera Thibodeau!

Wszystko jasne – Detroit Pistons wyślą Derricka Rose’a do New York Knicks. W zamian otrzymają Dennisa Smitha Jr. oraz rekompensacje draftowe – prościej mówiąc picki. A konkretnie drugorundowy pick w 2021 roku, otrzymany od Hornets.

Derrick Rose grał już w swojej karierze w New York Knicks – trafił tam w 2016 roku i spędził tylko jeden sezon.

Knicks pozbywają się więc Smitha Jr., dla którego trener Thibodeau nie widział miejsca w rotacji. Początkowo nie grał z powodu urazu uda, ale po wyzdrowieniu nie wywalczył sobie minut. W tym sezonie zagrał tylko 3 razy. Zrozpaczony swoją pozycją poprosił nawet ostatnio, by przenieść go do G-League, by mógł grać:

Powstaje pytanie, czy przybycie starego znajomego Thibsa nie spowoduje, że mniej minut grać będą młodzi (przynajmniej ci, którzy grają – jak Immanuel Quickley). Rose z pewnością jest jednak wzmocnieniem nad Smithem, który i tak nie grał. Knicks wykonują ruchy, które pomogą im powalczyć o awans do turnieju Play-In – obecnie zajmują wysoką, 7. pozycję.

Pistons pozbywają się doświadczonego zawodnika w zamian za wciąż jeszcze młodego (22 lata) Smitha i picki, które pomogą im w przyszłości. Pozyskują przy okazji wartość za ostatni rok kontraktu Rose’a – po zakończeniu sezonu straciliby go za darmo.

Tom Thibodeau dalej zbiera dawnych znajomych. Taj Gibson już jest. Teraz Derrick Rose. Ściągnięcie Jimmiego Butlera jest niestety nierealne – ale Joakim Noah jest bez pracy; może Loul Deng, albo Carlos Boozer się skusi. Kto wie.

YT/NBA Highlights