DeRozan odrzuca opcję, latem będzie niezastrzeżonym wolnym agentem!

DeRozan odrzuca opcję, latem będzie niezastrzeżonym wolnym agentem!

Spurs przyszły sezon mogą rozpocząć już w zupełnie innym kształcie. Jak donosi Chris Haynes z Yahoo, DeMar DeRozan odrzucił wartą prawie 28 milionów dolarów opcję na sezon 2020/21, wybierając wejście najbliższego lata na rynek wolnych agentów. Oczywiście, możliwa jest sytuacja, w której DeRozan wchodzi na rynek wolnych agentów tylko po to, by podpisać nowy, dłuższy kontrakt ze Spurs – być może niższy, pozwalający sprowadzić wzmocnienia. Bardziej prawdopodobny jest jednak scenariusz, w którym będzie on szukał lukratywnych ofert od klubów mających do zaoferowania walkę o najwyższe cele (lub maksymalny kontrakt).

Moment na wejście na rynek wolnych agentów wydaje się bardzo dobry dla takiego zawodnika jak DeRozan – 30-letni obwodowy będzie jednym z najlepszych dostępnych graczy do podpisania. Obok Andre Drummonda i Mike’a Conley’a powinien być jednym z najgorętszych nazwisk wakacji, które pod względem wolnych agentów wcale tak gorąco się nie zapowiadają. Działa to jednak na jego korzyść – jeśli na rynku nie ma gwiazd największego kalibru, to komuś przecież trzeba te maksymalne pieniądze dać.

Z drugiej jednak strony być może wcale nie jest to tak dobry moment na rezygnowanie z gwarantowanej kwoty prawie 28 milionów. W obliczu kłopotów na rynku chińskim i – co ważniejsze – zawieszenia rozgrywek w związku z koronawirusem – przed NBA rysują się niepewne finansowo czasy. Sytuacja jest postępowa, ale przezorny gracz na rynku powinien zdawać sobie sprawę, że zawierzanie swoich finansów najbliższym miesiącom może nie być najlepszym pomysłem.

źródło:YouTube/NBA