Mark Cuban znów udowadnia, że jest świetnym właścicielem

Mark Cuban znów udowadnia, że jest świetnym właścicielem

Mark Cuban – jak przyznał w rozmowie z ESPN – zamierza wprowadzić na czas ligowej kwarantanny program, mający wesprzeć pracowników zarabiających stawki godzinowe.

Wiadomość o zawieszeniu ligowych rozgrywek wzięła wszystkich z zaskoczenia. Niby wiedzieliśmy doskonale, że mamy do czynienia z trudną sytuacją i że prędzej czy później może do tego dojść, ale jeszcze wczoraj rozmawialiśmy o tym, czy mecze rozgrywane będą bez udziału publiczności. Tymczasem przypadek Rudy’ego Goberta (oraz podobno już także Emmanuela Mudiay’a) sprawiły, że liga musiała podjąć drastyczne kroki. Zaskoczeni są kibice, ale wygląda na to, że także sami uczestnicy rozgrywek. Wskazuje na to żywiołowa reakcja Marka Cubana – właściciela Dallas Maverics – na informację o wstrzymaniu ligi NBA:

Na ekspresyjnym zaskoczeniu się jednak nie skończyło. Miliony kibiców martwią się tym, że nie będzie czego oglądać, natomiast w trudnej sytuacji w rzeczywistości są teraz ligowi pracownicy. Mowa nie o zawodnikach, którzy raczej sobie poradzą – mowa o pracownikach obsługi, którzy z racji na brak meczów tracą tymczasowo źródło utrzymania. Znamienne, że pierwszą decyzją Marka Cubana jest stworzenie programu, który pomoże tym wszystkim ludziom na czas zawieszenia ligowych rozgrywek – poinformował o tym w rozmowie z ESPN.

Ludzie pracujący przy obsłudze meczów zarabiają stawkę godzinową – brak meczów oznacza dla nich brak zarobków. Pierwsze, o czym pomyślał Mark Cuban w sytuacji, w której – z biznesowego punktu widzenia – cały ten biznes jest w sporych tarapatach, to właśnie ci ludzie. Mała rzecz, ale bardzo krzepiąca.