Dallas Mavericks z nowym centrem

Dallas Mavericks z nowym centrem

Dallas Mavericks potrzebowali dodatkowych centymetrów pod koszem, dlatego też dodali do swojej rotacji prawdziwego olbrzyma.

Jak poinformował Shams Charania, Boban Marjanovic dogadał się w sprawie kontraktu z Dallas Mavericks. Środkowy spędzi najbliższe dwa sezony w Teksasie zarabiając przy tym 7 milionów dolarów.

Marjanovic to prawdziwe zjawisko w dzisiejszej lidze. Mierzący 221 centymetrów i ważący 131 kg środkowy w dzisiejszej lidze opartej na szybkości i wymienności pozycji wydaje się być nie z tego świata. Mimo to, to jeden z najbardziej efektywnych zawodników w lidze – jego statystyki w przeliczeniu na 36 minut są genialne.

Niestety Boban rzadko kiedy gra więcej niż 10 minut w meczu. O ile bowiem w ataku jego warunki potrafią dawać duże przewagi, o tyle w obronie jest niemiłosiernie ogrywany i naciągany na faule. Marjanovic wychodzi właśnie z najlepszego sezonu w karierze w barwach Sixers, gdzie zaskoczył niejeden zespół dodając do arsenału pewny rzut z półdystansu.

Ten transfer oznacza także rozbicie jednego z najbardziej znanych i popularnych duetów w NBA. W kolejnych rozgrywkach nie zobaczymy już bowiem więcej odcinków „Bobi&Tobi”, z udziałem właśnie Bobana i Tobiasa Harrisa.

Panowie grali razem w Detroit, Clippers i w końcu Sixers, za każdym razem przenosząc się wspólnie do nowego klubu. Teraz jednak każdy z nich pójdzie swoją drogą. Już się nie możemy doczekać ustawienia z Porzingisem i Marjanovicem obok siebie, chociaż na kilka minut.

Źródło: Youtube.com/NBA