Chris Paul bije rekord Steve’a Nasha, Miami Heat z rekordem klubu

Chris Paul bije rekord Steve’a Nasha, Miami Heat z rekordem klubu

Dziśw cyklu piłka nad głową – Jaxson Hayes nad JaValem McGee:

Mecze:

MIL -DET – 117:89
MIA – DAL – 125:110
SAC – UTA – 113:119
NOP – PHX – 100:112
HOU – LAL – 117:119

Dość pewna wygrana Suns nad nienajlepszymi w tym sezonie Pelicans to nie był pewnie największy hit minionej nocy. To jednak w tym spotkaniu miejsce miało wydarzenie bezprecedensowe – Chris Paul notując 18 asyst, prześcignął Steve’a Nasha w klasyfikacji wszechczasów najlepiej asystujących zawodników w historii NBA. Obecnie CP#3 ma już 10346 asyst, do drugiego Jasona Kidda tracąc 1745 asyst. Jeśli utrzyma imponującą średnią (w zaokrągleniu) 12 asyst na mecz, jaką notuje w tym sezonie, dogoni go dopiero za rok. Będzie ciężko:

YT/NBA

Ostatecznie aż 6 zawodników Suns przekroczyło barierę 10 oczek, dość pewnie radząc sobie z rywalem osłabionym nieobecnością m. in. Brandona Ingrama:

Lakers wygrali po wyrównanym starciu z Rockets. To i dobra, i zła wiadomosć dla fanów Jeziorowców. Dobra, bo to jednak zwycięstwo – zła, bo jednak znów wymęczone ze słabym rywalem. Jeszcze w trzeciej kwarcie to Rakiety kontrolowały mecz, utrzymując przewagę około 10 punktów. Szalę meczu odwrócił run Lakers na przełomie trzeciej i czwartej kwarty, poprowadzony przez LeBrona Jamesa:

Mimo wszystko mecz pozostawał nierozstrzygnięty do samego końca:

Potencjalnego game-winnera spudłował jednak Kevin Porter:

Oprócz LeBrona Jamesa, który zdobył 30 punktów i 10 asyst, dobre mecze zagrali też Anthony Davis (27 zbiórek i 9 asyst), oraz Russell Westbrook (27 punktów, 9 zbiórek i 7 asyst):

YT/Bleacher Report

Miami Heat nie zatrzymali Dallas Mavericks na jakiejś bardzo niskiej skuteczności, nie zatrzymali Luki Doncicia na niskiej zdobyczy punktowej. Sami jednak okazali się zabójczo skuteczni, trafiając nie tylko 52% rzutów z gry, ale też 52% rzutów za trzy (13/25). Prawie połowę z nich trafił sam Kyle Lowry (6/9), który łącznie uzbierał 22 punkty, 5 zbiórek i 9 asyst:

YT/Chaz NBA

Nie tylko Kyle Lowry zrobił jednak różnicę. Z ławki 25 punktów dodał Tyler Herro, 23 punkty dorzucił Jimmy Butler, a kolejne 22 (razem z 13 zbiórkami) Bam Adebayo. Okazuje się, że to pierwsza w historii klubu sytuacja, kiedy aż 4 zawodników zdobywa przynajmniej 22 oczka:

YT/NBA

Luka Doncic robił co mógł, zdobywając 33 punkty, 3 zbiórki i 5 asyst:

Milwaukee Bucks pomimo poważnych braków w składzie, bardzo łatwo poradzili sobie z Detroit Pistons. Giannis Antetokounpo okazał się najlepszym zawodnikiem (ku zaskoczeniu nikogo), notując 28 punktów, 8 zbiórek, 9 asyst i 4 bloki, z czego te ostatnie w przeciągu 4 minut:

Po drugiej stronie swój drugi mecz w NBA rozegrał Cade Cunningham. Jego scenariusz był bardzo podobny do pierwszego – 6 punktów, 2 zbiórki, 3 asysty i fatalna skuteczność 2/14 z gry (w tym 0/9 za trzy):

YT/NF

Jeszcze w drugiej kwarcie wydawało się, że Donovan Mitchell mógł doznać poważnej kontuzji, po której natychmiast udał się do szatni:

YT/MarlHoops

Wrócił jednak i dokończył bardzo udany mecz, w którym poprowadził Jazz do wygranej nad Kings, notując 36 punktów, 8 zbiórek i 6 asyst:

YT/Tremendous Upside