Lou Williams: To prawdopodobnie mój ostatni sezon

Lou Williams: To prawdopodobnie mój ostatni sezon

Weteran parkietów NBA, obrońca Atlanty Hawks Lou Williams niedawno rozpoczął swój 17 ligowy sezon. 35-latek wprost stwierdził, że nadchodzący sezon może być jego ostatnim w lidze NBA.

„Wiem, że to jest prawdopodobnie mój ostatni sezon. Mogę, więc powiedzieć to publicznie, choć mówiłem już to ostatnio, więc kto wie…”

tak o planowanym zakończeniu kariery mówił w poniedziałek Sweet Lou w wywiadzie dla dziennikarki Bleacher Report Taylor Rooks.

Williams przyznał również w rozmowie, że zaczyna być powoli pogodzony z faktem, że być może zawiesi buty na kołku na koniec roku. Kończąc swoją karierę po 17 sezonach zostałby na pewno zapamiętany jako jeden z dwóch zawodników w historii NBA (wraz z Jamalem Crawfordem), który trzykrotnie zdobył tytuł Sixth Man of The Year.

„Mam jasność sytuacji i jest mi z tym dobrze. Czuję również, że mógłbym kontynuować grę, jeśli będę do tego przekonany. Jestem po prostu przygotowany na najgorsze”.

Lou Williams

Williams został wybrany z 45 pickiem przez Philadelphię 76ers w 2005 roku, wchodząc do ligi od razu po szkole średniej w wieku zaledwie 19 lat. Spędził 7 sezonów w Philadelphii, po czym podpisał kontrakt z Atlantą Hawks w 2012 roku. Następnie grał dla Raptors, Lakers i Rockets, po czym dołączył przed sezonem 2017-18 na 3,5 roku do Los Angeles Clippers.

W zeszłym sezonie jednak LAC zdecydowali się go wymienić, co mocno dotknęło zawodnika. Lou był przekonany, że to właśnie w Los Angeles będzie mógł zakończyć swoją karierę:

„Płakałem nieco po tej wymianie. Czułem, że włożyłem sporo czasu, energii i wysiłku w wykreowanie sobie specjalnego miejsca w LA. Czułem, że jestem to winien fanom Clippers”.

Lou Williams

To właśnie dzień po tym transferze napisał na swoim Instagramie:

„Myślałem wczoraj o przejściu na emeryturę.”

Trafił wówczas do swojego rodzinnego miasta, Atlanty. W roli rezerwowego pomógł Jastrzębiom osiągnąć pierwszy Finał Konferencji od 2015 roku. Już w zeszłym sezonie pojawiały się pierwsze myśli o zakończeniu kariery, lecz ostatecznie Lou nadal kontynuuje grę.

Williams nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, że odejdzie na emeryturę po zakończeniu tego sezonu. Obrońca nadal zostawia sobie możliwość, by grać dalej, ale fakt, że po raz kolejny pojawia się temat zakończenia przez niego kariery wskazuje, że są na to coraz większe szanse. W rozegranych do tej pory 16 sezonach Sweet Lou zdobywał średnio 14.3 punktów na mecz, 2.2 zbiórki i 3.4 asysty, 42.0% z gry, 35.1% z dystansu. Przez 14 kolejnych sezonów osiągał średnio dwucyfrowe zdobycze punktowe.

W tym sezonie rozegrał dopiero 4 spotkania, więc próbka meczowa jest dość mała. Zmniejszyła się także jego liczba minut (12,3 to najmniej od czasu jego drugiego sezonu w lidze), a co za tym idzie obrońca nie osiąga już takich statystyk jak w ostatnich kilku sezonach. Na poprawę ma jednak jeszcze całe rozgrywki. W przyszłym roku wygaśnie jego roczna umowa, którą podpisał z Hawks za kwotę 5 milionów i Lou stanie się niezastrzeżonym wolnym agentem. Czy znajdzie jeszcze motywację do kontynuowania swej kariery?

źródło: Youtube.com/MaxaMillion711