Charlotte Hornets zwalniają trenera!

Charlotte Hornets zwalniają trenera!

Adrian Wojnarowski nawet podczas playoffów nie daje o sobie zapomnieć i potrafi zaserwować nam bombę. Tak stało się dzisiaj, kiedy to Woj znienacka przekazał światu informację o zwolnieniu trenera Charlotte Hornets, Jamesa Borrego.

Borrego prowadził Szerszenie przez ostatnie 4 lata, osiągając w tym czasie bilans 138-163. W żadnym z tych sezonów nie wszedł z zespołem do playoffów, choć dwukrotnie zagrał w play-in. Niestety w obu przypadkach, w najważniejszym meczu sezonu Hornets zostali zdemolowani przez rywali, odpowiednio z Indiany i Atlanty. Tegoroczna porażka jak widać przelała czarę goryczy, choć do tej pory nic nie wskazywało na to, aby James był na gorącym krześle.

Ruch ten jest o tyle zaskakujący, że Borrego latem 2021 roku podpisał wieloletnie przedłużenie kontraktu z Charlotte. Poprzednia umowa obowiązywała bowiem do końca bieżącego sezonu. Nie wiadomo na ten moment, kto zastąpi Borrego na stanowisku head coacha. Mitch Kupchak i Michael Jordan nie powinni mieć jednak wielkich problemów ze znalezieniem chętnych. W Charlotte jest kilku ciekawych graczy z liderem w postaci LaMelo Balla na czele.

YT: NBA

Ktokolwiek nie obejmie sterów w Hornets, będzie miał jasno postawione zadanie, czyli przerwanie 6-letniej już playoffowej suszy w Północnej Karolinie. Borrego z kolei najprawdopodobniej będzie musiał wrócić do roli asystenta, którą pełnił przez większość zawodowej kariery m.in. w San Antonio, czy Orlando.