Bulls mają na oku nowego GM’a – zaskakujące nazwisko!

Bulls mają na oku nowego GM’a – zaskakujące nazwisko!

Chicago Bulls po latach zastoju w strukturach zarządzających szykują zmiany – są już doniesienia o potencjalnym kandydacie, który mógłby zostać nowym Generalnym Managerem klubu z Windy City.

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że w Chicago Bulls szykują się roszady na pozycjach managerskich, natomiast wtedy wydawało się, że będą to niestety zmiany dosyć kosmetyczne. Dzisiejsze doniesienia Davida Kaplana z ESPN zdają się poddawać w niepewność „kosmetyczność” ewentualnych zmian. Według dziennikarza ESPN, Chicago Bulls są zainteresowani zatrudnieniem na stanowisku Generalnego Managera Sama Presti z Oklahomy City Thunder! Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że najpoważniejszym kandydatem na zastąpienie na tym stanowisku Gara Formana – który miał się odsunąć i sterować z tylnego siedzenia – jest Doug Collins, obecnie będący doradcą w zarządzie.

Zatrudnienie Sama Presti z pewnością odświeżyłoby dynamikę w zarządzie Bulls. Przede wszystkim, Presti jest twarzą z zewnątrz, a nie jak do tej pory członkiem grupy wymieniającej się stołkami w Chicago od lat. Jest to też na tyle mocne nazwisko, że trudno wyobrazić sobie sytuację, w której w roli generalnego managera jest on w rzeczywistości zależny od Formana i Paxsona.

Sam Presti to bardzo doświadczony i uznany manager. Z Thunder związany jest od 2007 roku, kiedy to jeszcze klub nazywał się Supersonics i miał swoją siedzibę w Seattle. To on odpowiedzialny jest za pozyskanie w drafcie takich graczy jak Kevin Durant, Russell Westbrook, czy James Harden. To on stworzył zespół, który w 2012 wszedł do Finałów NBA, a w kolejnych latach wielokrotnie był w gronie faworytów do walki o Tytuł Mistrzowski. W końcu to on wprowadził Thunder w erę po Durancie i Westbrooku, praktycznie bezboleśnie i bez tankowania tworząc na tym małym rynku dobry zespół. Trudno powiedzieć, czy odejście z OKC w tym momencie i szukanie nowych wyzwań to dla niego dobry wybór – zwłaszcza, że dopiero zaczął nowy etap w historii klubu. David Kaplan jest jednak mocno przekonany o tym, że Bulls bardzo zależy na sprowadzeniu Prestiego i są w stanie wyłożyć bardzo duże pieniądze.